Seriál Futurama online

Futurama je animovaný seriál pocházející z USA, který byl vytvořen Mattem Groeningem a Davidem X. Cohenem (autoři seriálu Simpsonovi). Futurama epizody prvních čtyř sérií byly vysílány televizní stanicí Fox Network mezi lety 1999 a 2003. V červnu 2006 bylo televizní společností Comedy Central potvrzeno, že byly objednány další celé Futurama epizody, které se začaly vysílat v roce 2008. V současné době je sérií sedm s tím, že není plánována produkce dalších. Nicméně s přihlédnutím ke stále rostoucí popularitě seriálu, který se dá srovnávat se svým animovaným protějškem Simpsonovi, lze předpokládat, že dojde v budoucnu k výrobě dalších epizod. Právě výše zmíněných 16 epizod bylo koncipovaných jako Futurama film, a to tak, že každý film obsahoval čtyři epizody. První z těchto filmů, nazvaný Bender´s Big Score, byl vydán v roce 2007 pouze na DVD. Druhý Futurama film s názvem The Beast with a Billion Backs následoval roku 2008 a postupně následovaly i Bender´s Game a Into the Wild Green Yonder. Futurama epizody byly zakončeny poslední, která byla odvysílána 4. Září 2013.

Příběh seriálu

Příběh se odehrává v Novém New Yorku a okolním vesmíru, počínaje rokem 3000. V prvním díle seriálu se smolaři Philipu J. Fry podaří na Silvestra roku 1999 spadnout do mrazáku v laboratoři. Rozmražen je po 1000 letech a nestačí se divit, jaké změny se za 1000 let v New Yorku odehrály. Díky svému praprapra…prasynovci, profesoru Hubertu Farnsworthovi se Philipovi podaří získat práci v jeho malé intergalaktické doručovatelské firmě Planet Express. Futurama epizody je poté vyprávěním jednotlivých příhod a dobrodružství Frye a jeho kolegů během intergalaktických cest za účelem dodávání zásilek ve jménu dopravní firmy Planet Express.

Je Futurama ke shlédnutí online?

V České republice se začaly celé Futurama epizody vysílat teprve v roce 2009. Nicméně již předtím byly internetovými nadšenci vytvořeny české titulky a seriál se dostal například na stránkách eSerial Futurama do podvědomí internetových diváků. V současné době je seriál Futurama pravidelně vysílán na stanici Prima Cool. Několikrát bylo koupení vysílacích práv zváženo i Českou televizí, ale kvůli nepříznivým obchodním podmínkám nakonec z realizace sešlo. Různé tapety a obrázky lze také nalézt na stránkách Futurama online Nikee. Televizní stanice Prima Cool dokonce již zakoupila i práva k 6. řadě, která je ovšem touto televizní stanicí označována jako sedmá, a která je vysílána každý čtvrtek od 10. 2. 2011 počínaje dílem Rebirth. V roce 2014 došlo k zastavení vysílání seriálu Futurama. Pokud se tedy český divák aktivně zajímá o seriál, lze využít například Futurama online nikee, případně masové internetové servery zabývající se přímo přenosem seriálů, jako je eSerial Futurama. V souvislosti s velkou popularitou seriálu lze na webu pozorovat i internetová klíčová slova typu Futurama hentai.

Postavy v seriálu

Futurama epizody
Náhled na seznam online epizod Futuramy na Comedy Central. Zdroj: cc.com

Asi nejdůležitější postavou seriálu je bezpochyby výše zmíněný Philip J. Fry, smolař, který pracoval jako poslíček v pizzerii, než byl nešťastnou náhodou zmražen a probuzen v roce 3000. Později se ukáže, že právě Fry je klíčovou postavou pro osud celého vesmíru. Další důležitou postavou je Turanga Leela, jednooká a jediná členka posádky kosmické lodi Planet Express se smyslem pro zodpovědnost, proto také zastává funkci kapitána.

Zajímavou postavou je bezpochyby bender futurama, obhroublý robot určený původně k ohýbání traverz, ale zaměstnaný ve firmě stejně jako Fry. Bender Futurama je velmi nesnášenlivý robot, který kouří, pije alkohol a také rád krade při jakékoliv příležitosti. Další postava, kterou si zde zmíníme, se jmenuje Profesor Hubert J. Farnsworth, který je Fryovým velmi vzdáleným prasynovcem a je mu okolo 160 let. Jedná se o typicky šíleného vědce zabývajícího se vynálezy pozoruhodných, nicméně naprosto nesmyslných věcí. Společnost Planet Express založil za účelem financování své podivné vědecké činnosti.

Kromě dalších postav zaměstnaných ve firmě, a často se objevujících v seriálu tu máme také doktorku Amy Wong, která je dcerou nesmírně bohatých čínských rodičů, kterým patří cel západní polokoule Marsu. Ve firmě je na stáži a místo na univerzitě získala díky obrovskému vlivu svých rodičů.

Seriál na internetu

Futurama online epizody
Celé epizody Futurama na Comedy Central. Zdroj: cc.com

Jak už vyplývá z odstavce o dostupnosti seriálu v ČR, je výhodnější zkusit nalézt Futurama online ke shlédnutí zdarma, jedná se totiž o nejpohodlnější a pochopitelně i nejlevnější způsob, jak oblíbený seriál sledovat. Zajímavé informace naleznete na webu Futurama nikee, kde je dostupná řada oblíbených tapet, obrázků nebo online her. Nicméně Futurama nikee není stránkou, která by přímo nabízela Futurama online ke shlédnutí zdarma.

Pokud preferujete seriál s českým dabingem, lze stáhnout jednotlivé epizody například na ulozto.cz, pokud jste ovšem opravdovými fajnšmekry a raději si své oblíbené seriály užíváte v originále, zkuste se poohlédnout po Futurama online ke shlédnutí zdarma na jednom z volně dostupných zahraničních serverů, například watchseries. Často se také objevují různé motivy seriálu určené pro pobavení fanoušků, jako například Futurama hentai. Doporučit můžeme také různé dárkové balíčky případně Futurama tricko, které naleznete v internetových obchodech zabývajících se tematickým zbožím. Pokud by Vás neuspokojilo ani Futurama tricko, můžete vybírat z celé řady her, samolepek, penálů a mnoho dalšího.

Osobní názor

Osobně hledám jednotlivé díly Futurama online ke shlédnutí, které jsou volně dostupné a musím říct, že tento seriál splňuje veškerá má očekávání, ať už ohledně kvality děje nebo dokonalému humoru. Pokud se toužíte odreagovat po dlouhém dni stráveném ve škole, nad učebnicemi nebo v práci, najděte si i Vy libovolný díl Futurama online ke shlédnutí a bavte se.

Já jsem spíše fanouškem originálního zvuku, tudíž hledám Futurama ke shlédnutí na zahraničních stránkách a nestarám se ani o české titulky ani dabing, nicméně titulky není problém stáhnout například na serveru titulky.com. Pokud tedy i Vy toužíte po Futurama ke shlédnutí na internetu, není nic jednoduššího než zadat klíčová slova na googlu a během pár vteřin se věnovat nepřebernému množství zábavy.