Seriál hra o trůny online

Když George R. R. Martin napsal v roce 1996 stejnojmennou knihu, jen těžko mohl předpovídat, že o řadu let později se stane Game of Thrones kniha předlohou neskutečně oblíbeného a mnoha lidmi milovaného seriálu. Když se v roce 2011 Hry o trůny poprvé vysílali, bylo zřejmé, že o seriál bude obrovský úspěch. Po prvních odvysílaných dílech byly čísla sledovanosti tak vysoko, že téměř ihned po odvysílání prvního dílu Hra o trůny 1. série se rozhodlo k natočení série druhé. Téhož roku byl seriál nominovaný na cenu Emmy, a to celkem do třinácti kategorií! Vyhrál hned dvě ceny. Tento americký seriál pod taktovkou televize HBO režírují D. Benioff společně s D. B. Weissem a samotný G. R. R. Martin jim podává pomocnou ruku. V současné době se vysílá Hra o trůny – 4. série, o dalším natáčení je již rozhodnuto. O jednotlivých sériích, minulosti a budoucnosti však o něco později.

A kde máte v současnosti možnost Hry o trůny sledovat? Na území České republiky vysílá seriál jak samotná otcovská televize HBO, tak veřejnoprávní televize ČT2. Díky tomu se na seriál mohou dívat prakticky všichni. Samozřejmě se najde spousta těch, kteří chtějí vidět seriál Hra o trůny online, i pro ty se nabízí hned několik možností. Seriál nabízí ke zhlédnutí jak placené filmografické servery, tak servery s nelegálním obsahem. Necháme již na vás, jakou formou se k vám seriál dostane nebo dáte-li raději přednost knižní předloze (či obojímu).

Hra o trůny - Kniha

Jak již bylo zmíněno, mnoho let předtím, než vznikl samotný seriál, který proslavil i knižní předlohu, existovala Hra o trůny kniha. Ta pochází z roku 1996. O rok později vyhrála prestižní ocenění Locus. Nelze tak tvrdit, že se stala kniha středem pozornosti až po natočení filmu. V podvědomí těch, kteří mají o fantasy žánr zájem, byla již řadu let. Právě naopak – díky zájmu čtenářů si předloha vynutila své filmové zpracování, které se opravdu povedlo. Název knižní předlohy však zachycuje jen jeden díl, spadající do série Píseň ledu a ohně. Jde o vůbec první knihu z této série. Knih se však v sérii nachází celkem 5 a další se připravují. V tuto chvíli existují Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky. Všechny knihy jsou vážně obsáhlé, každý z nich má několik tisíc stran. V současnosti se připravují další díly knih, existují i jejich pracovní názvy – The Wind of Winter a A Dream of Spring.

Hlavní postavy seriálu

Game of Thrones epizody
Náhled na seznam epizod Game of Thrones na HBO. Zdroj: hbo.com

Děj seriálů je velmi komplikovaná a objevuje se v něm opravdu velké množství postav. Vše je založeno na tom, že existují čtyři základní rody – rod Starků, Baratheonů, Lannisterů a Targaryenů. Popravdě, není vůbec snadné říci, které postavy jsou hlavní, které vypíchnout. Velmi často totiž dochází k úmrtí velmi důležitých postav a na jejich místo se dostávají postavy jiné. Pojďme si představit základ seriálu Hra o trůny – postavy. Hra o trůny, herci, postavy. Zkrátka základ úspěchu pro dobrý seriál.

Ned Stark – tuto postavu z rodu Starků si zahrál Sean Bean. Je to pán na Zimohradě, kde je společně se svou ženou. Ta se jmenuje Catelyn Stark, zahrála si ji Michelle Fairley. Ačkoliv je manželkou Neda Starka, nemělo tomu tak být vždy. Původně si měla vzít jeho bratra. Ten však zemřel v boji. Rod Starků dále představují Rob, Arya, Bradon, Sansa, Rickon, Jon a Benjen Starkovi.

Tywin lannister – seriál Hra o trůny je velmi populární díky skvělému ztvárnění postav v seriálu. Toho se skvěle ujal i Charles Dance, který zahrál jednu z hlavních postav rodu lannisterů – Tywin. Dalšími osobnosti tohoto rodu jsou Tyrion, Cersei, Jaime, Kevan a Lancel.

Robert Baratheon – král. Ten však rozhodně není nejdůležitější postavou pro Hry o trůny. Mnohem důležitější se může zdát Joffrey Baratheon, mladý princ, který je u mnoha diváků nenáviděný pro svou aroganci. Rod Baratheonů tvoří dále Stannis, Renly, Tommen a Myrcella.

Abychom neopomněli žádný z rodů, na závěr zmiňte i rod Targaryenů. Tvoří jej Daenerys, Viserys a Khal.

Série seriálu

O první sérii seriálu jsme toho již řekli poměrně dost. Ale co další série? Vždyť jich dnes existuje již 5 a na dalších se pracuje. Hra o trůny – 2. série se začala natáčet bezprostředně po odvysílání prvního dílu první série, až taková byla sledovanost, že se tvůrci rozhodli ihned. Druhá řada seriálu přitom odstartovala na televizních obrazovkách 1. dubna 2012 a o deset dní později již bylo avizováno natáčení Hra o trůny, 3. série. Třetí série se na obrazovkách objevila o rok později. A podobně jako u předchozích i Hra o trůny – 4. série byla avizovaná ihned po odvysílání prvních dílů. To je pro zatím vše. Jak to bude do budoucna? Natáčení seriálu Hra o trůny 5. série i Hra o trůny 6. série již bylo potvrzeno.

Hra o trůny na internetu

Game of Thrones kniha
Náhled na propagační web seriálu Game of Thrones. Zdroj: hbo.com

Pokud byste chtěli sledovat seriál Hra o trůny online, máte dvě možnosti – buď si vyhledáte server, který nabízí přehrávání za mírný poplatek, nebo se podíváte na nelegální online verzi. Na internetu jsou v současnosti všechny „Hra o trůny“ epizody, které byly odvysílané, a to bezprostředně po tom, co běží na televizních stanicích. Chcete-li být v předstihu před ostatními, nesledujte jen českou verzi, hledejte originály, které jsou odvysílány mnohem dříve. Hra o trůny – titulky jsou však k sehnání velmi brzy poté, co originál běží v televizi. Budete-li na internetu hledat způsob, jak se k seriálu dostat, vyzkoušejte vyhledávací spojení Game of Thrones online, v případě shánění titulků pak Game of Thrones titulky. Další možnost kde stáhnout Game of Thrones – torrent. Ten je velmi využívanou alternativou pro stahování nelegálního obsahu. Je na vás, zda vám to svědomí dovolí.

Game of Thrones a fanoušci

Hra o trůny je v současnosti opravdovým kultem. Pokud se i vy řadíte mezi fanoušky seriálu či knihy, můžete si zakoupit tričko Game of Thrones, díky kterému budou všichni kolem vás vědět, že jste milovníkem tohoto fantasy díla. Pro ty, kteří se chtějí dostat hlouběji do tajů jednotlivých rodů je k dispozici rodová Hra o trůny mapa. Existují také fanouškovské servery, kde je Hra o trůny online. Tyto servery také často diskutují, co se objeví v nových dílech a sériích, v souvislosti s knihami tak můžete zjistit, co ukáže Hra o trůny 7. série nebo dokonce i Hra o trůny 6. série. A cítíte-li se jako skuteční fanoušci a chcete-li podporovat dobrou věc, nehledejte seriál Hra o trůny ke stažení, ale zakupte jej nebo sledujte přímo v televizi, podpoříte tak jejich tvůrce.