Kdo je kdo v pohádce Princezna ze mlejna? Seznamte se s obsazením!

Obsazení Princezna Ze Mlejna

Pohádkový film Princezna ze mlejna

Pohádkový film Princezna ze mlejna si získal srdce diváků všech generací. Velkou zásluhu na tom má hvězdné obsazení, které vdýchlo život nezapomenutelným pohádkovým postavám. V roli krásné, ale pyšné princezny Elišky se představila herečka Radka Stupková. Její herecký výkon s lehkostí a humorem vystihl rozmazlenost princezny, která se musí naučit vážit si obyčejných věcí.

Do role chudého, ale šikovného Jindříka byl obsazen herec Petr Kostolný. Jeho Jindřík si získal diváky svou dobrotou a odvahou. Chemie mezi Radkou Stupkovou a Petrem Kostolným je na plátně nepřehlédnutelná a dodává příběhu na autentičnosti.

Nesmíme zapomenout ani na další herecké legendy, které se ve filmu objevily. Radoslav Brzobohatý ztvárnil moudrého krále, Stella Zázvorková si s chutí zahrála roli královny a nezapomenutelný je i Josef Dvořák v roli čerta. Princezna ze mlejna je tak filmem, který se může pochlubit nejen poutavým příběhem, ale i skvělým hereckým obsazením, které z něj dělá nestárnoucí klasiku.

Oblíbená česká pohádka

„Princezna ze mlejna“ si drží pevné místo v srdcích diváků už od svého prvního uvedení v roce 1994. Není divu, pohádka režiséra Zdeňka Trošky v sobě snoubí vtipné dialogy, chytlavou hudbu Karla Svobody a nezapomenutelné herecké výkony.

V roli krásné Elišky se představila tehdy začínající herečka Andrea Černá, pro kterou se tato role stala osudovou. Po boku jí stanul sympatický Radek Valenta jako charakterní Jindřich. Nesmrtelnou dvojici tvořili také Jiřina Bohdalová coby lstivá královna a Petr Hříbik jako dobrosrdečný, i když trochu popletený král.

Zapomenout nesmíme ani na další herecké legendy, které se ve filmu objevily. Radoslav Brzobohatý ztvárnil roli tajemného vodníka, Stella Zázvorková si s chutí zahrkala s kostkami jako ctižádostivá matka královny a Josef Kemr vtiskl nezaměnitelný humor postavě mlynáře.

„Princezna ze mlejna“ je zkrátka pohádka, která nestárne. Její popularita je dána nejen poutavým příběhem, ale také skvělým hereckým obsazením, které se na natáčení evidentně bavilo. A právě tato radost z hraní se přenáší i na diváky, kteří se k této pohádce rádi vracejí i po letech.

Hvězdné obsazení filmu

Film "Princezna ze mlejna" se pyšní opravdu hvězdným hereckým obsazením, kterému vévodí tehdejší herecké legendy i nastupující hvězdy. Roli temperamentní Elišky si zahrála půvabná Radka Stupková, pro níž se pohádka stala osudovou a katapultovala ji mezi nejoblíbenější herečky. Prince Jindřicha ztělesnil charismatický Pavel Trávníček, jehož šarm a charisma dodaly princi na uvěřitelnosti. V rolích laskavého krále a královny se představili Miloš Kopecký a Stella Zázvorková, jejichž komediální talent rozesmál nejednoho diváka. Nezapomenutelnou dvojici tvořili Oldřich Velen a Josef Dvořák jako mlynář se synem. Jejich humorné scény patří k těm nejkultovnějším momentům celé pohádky. V menších, ale neméně důležitých rolích se objevili Vladimír Menšík jako proradný čert, Daniela Kolářová coby krásná, ale vypočítavá princezna ze zlaté hvězdy a Jiří Langmajer jako roztržitý vodník. "Princezna ze mlejna" tak díky svému hvězdnému obsazení nabízí divákům nezapomenutelný filmový zážitek plný humoru, napětí i romantiky.

Rád, Eliška a král

Eliška Balzerová, známá herečka, ztvárnila roli královny ve filmu Princezna ze mlejna. Její role přísné, ale spravedlivé panovnice, která touží po vnoučatech, je nezapomenutelná. Po boku královny stál král, kterého si zahrál slovenský herec Juraj Černý. Jeho humorné poznámky a snaha urovnat spory mezi královnou a princeznou dodávaly filmu lehkost.

Roli sličné princezny Elišky ztvárnila mladičká Radka Stupková. Její krása, šarm a odhodlání z ní udělaly miláček publika. Princeznu Elišku si zamiloval charismatický Jindřich, kterého hrál Pavel Trávníček. Jeho role statečného a vtipného mládence, který se nebojí postavit osudu, je dodnes symbolem romantických hrdinů českých pohádek.

Princezna ze mlejna herci

"Princezna ze mlejna" je pohádkový film z roku 1994, který natočil režisér Zdeněk Troška. Příběh o pyšném království, kde se mele sůl místo mouky, a o krásné princezně, která se zamiluje do obyčejného mládence, si získal srdce diváků všech generací. Velkou zásluhu na tom má i hvězdné obsazení.

V roli princezny Elišky se představila půvabná Radka Stupková. Jejího filmového otce, krále Já Prvního, ztvárnil s humorem sobě vlastním Radek Brzobohatý. Jako královna se blýskla slovenská herečka Mária Hájková. Do role Eliščina vyvoleného, chytrého a odvážného Jindřicha, byl obsazen Jan Potměšil. Jeho filmové rodiče, mlynáře a mlynářku, si zahráli Jiří Lábus a Eliška Balzerová.

Film se natáčel na malebném zámku Červená Lhota a v jeho okolí. Krásné kostýmy a působivá hudba od Petra Maláska dotváří pohádkovou atmosféru filmu. "Princezna ze mlejna" se stala jednou z nejoblíbenějších českých pohádek a dodnes baví malé i velké diváky.

Mlynář a jeho žena

V pohádce Princezna ze mlejna se setkáváme s ikonickým párem – Mlynářem a jeho ženou. Tyto postavy, ač zdánlivě vedlejší, hrají v příběhu důležitou roli. Právě jejich touha po lepším životě pro dceru Elišku je spouštěčem mnohých událostí. Mlynář, ztvárněný Rudolfem Hrušínským, je bodrý a dobrosrdečný muž, který se nechá snadno ovlivnit svou ctižádostivou ženou. Ta, v podání Slávky Budínové, je ukázkovým příkladem ženské vypočítavosti a touhy po společenském vzestupu.

Jejich snaha provdat Elišku za krále je sice motivována láskou k dceři, ale zároveň i touhou po vlastním pohodlí a bohatství. Hrušínský a Budínová dokázali ve svých rolích mistrně vystihnout jak komické, tak i tragikomické prvky charakterů Mlynáře a jeho ženy. Jejich herecký koncert dodává pohádce na autentičnosti a nadčasovosti.

Postava čerta

V pohádce Princezna ze mlejna se setkáváme s ikonickým ztvárněním čerta v podání Vladimíra Menšíka. Jeho charismatické herectví a nezapomenutelný hlas dodaly pekelnému sluhovi nezaměnitelný šmrnc. Menšíkův čert není jen prvoplánově zlý, ale spíše prohnaný a sarkastický, s notnou dávkou svérázného humoru. Jeho interakce s princeznou Eliškou, kterou si zahrála Libuše Šafránková, patří k vrcholům filmu. Zatímco Eliška se snaží čertovi uniknout a přelstít ho, Menšíkův čert si s ní pohrává a s ďábelským úsměvem sleduje její marné pokusy. Tato dynamická dvojice, podpořená skvělým scénářem a režií Zdeňka Trošky, vytvořila nezapomenutelnou filmovou dvojici, která baví diváky už několik generací.

Další postavy pohádky

Kromě krásné Elišky, kterou si zahrála Radka Coufalová, a Jindřicha v podání Pavla Trávníčka, se v pohádce Princezna ze mlejna setkáváme s celou řadou dalších postav. Vodníka, který Elišce pomáhá a radí, ztvárnil s humorem sobě vlastním Radoslav Brzobohatý. Jeho filmová manželka, ježba, dostala tvář Marie Rosůlkové. Ta si roli přísné, ale spravedlivé vládkyně vodní říše náležitě užila. Nesmíme zapomenout ani na královský pár. Krále, který by pro štěstí své dcery udělal cokoliv, si zahrál Jiří Kodet a jeho ženu, laskavou královnu, ztvárnila Stella Zázvorková. Do galerie pohádkových postav neodmyslitelně patří i komická dvojice Jakub a Matěj, které si zahráli Oldřich Kaiser a Jiří Lábus. Jejich vtípky a neschopnost jim zadané úkoly řádně splnit, baví diváky už několik generací. A nesmíme zapomenout ani na babici, která Jindřichovi pomohla splnit královské úkoly. Tuto postavu s moudrostí v očích si zahrála Dana Medřická.