Kino Plaza Plzeň: Filmové lahůdky pro všechny fajnšmekry

Plaza Kino Plzen

Aktuální program Plaza Kino Plzeň

Kino Plaza v Plzni a Plaza Kino Plzeň, to je synonymum pro kvalitní filmovou zábavu. Co se u nás právě promítá? Mrkněte na aktuální program a vyberte si film, na který vyrazíte. Nabízíme nejnovější filmové trháky, ale i artové snímky a dokumenty. Nechybí ani projekce pro nejmenší diváky.

Plánujete návštěvu kina s rodinou? Připravili jsme pro vás speciální sekci s rodinnými filmy. Pro fanoušky napětí a akce máme v nabídce nejnovější thrillery a akční pecky. Chcete si odpočinout u romantického filmu? I v tomto žánru si u nás vyberete.

Vstupenky na filmy v Plaza Kino Plzeň si můžete zakoupit online na našem webu nebo přímo na pokladně kina. Doporučujeme rezervaci vstupenek předem, ať máte jistotu, že na vás zbyde místo. Těšíme se na vaši návštěvu!

Nejbližší premiéry filmů

V kině Plaza Plzeň a kině Plaza v Plzni se diváci můžou těšit na řadu filmových novinek. Na své si přijdou fanoušci akčních filmů, romantických komedií i animovaných pohádek pro celou rodinu. Aktuální program a časy promítání najdete na webových stránkách kin Plaza Plzeň.

Nezapomeňte sledovat i speciální akce, jako jsou filmové festivaly, předpremiéry nebo promítání s tvůrci. Kino Plaza Plzeň a kino Plaza v Plzni nabízejí i možnost zakoupení dárkových poukazů, které potěší každého filmového nadšence.

Speciální filmové projekce

Kino Plaza v Plzni je známé nejen svým pestrým repertoárem, ale také speciálními filmovými projekcemi, které oslovují širokou škálu diváků. Plaza kino Plzeň pravidelně pořádá projekce pro seniory s filmy, které jim připomenou staré časy, a pro rodiny s dětmi s oblíbenými animovanými pohádkami. Kino Plaza v Plzni myslí i na milovníky filmové klasiky a pravidelně uvádí legendární filmy z české i světové kinematografie. Pro náročné diváky jsou pak připraveny projekce artových filmů a filmových festivalů. Kino Plaza v Plzni se tak stává místem setkávání filmových fanoušků všech věkových kategorií a filmových preferencí.

Festivaly a filmové události

Kino Plaza Plzeň a Kino Plaza v Plzni jsou dlouholetými partnery mnoha filmových festivalů a událostí, které obohacují kulturní scénu Plzně. Díky svému zaměření na kvalitní artovou, nezávislou i mainstreamovou kinematografii se kina stala vyhledávaným místem pro filmové fajnšmekry i širokou veřejnost.

Pravidelně se zde konají projekce v rámci Finále Plzeň, festivalu, který přináší výběr nejlepších českých a slovenských dokumentárních filmů. Kino Plaza Plzeň je také hrdým partnerem festivalu animovaného filmu Anifilm, který do Plzně každoročně láká milovníky animované tvorby z celého světa. Návštěvníci se mohou těšit na projekce soutěžních snímků, workshopy, přednášky a setkání s tvůrci.

Obě kina se také aktivně zapojují do mezinárodních filmových akcí, jako je například Evropský den filmu. V rámci tohoto dne se konají projekce evropských filmů za symbolické vstupné, čímž kina zpřístupňují kvalitní evropskou kinematografii široké veřejnosti. Kino Plaza Plzeň a Kino Plaza v Plzni tak svými aktivitami přispívají k rozvoji filmové kultury a obohacují kulturní život v Plzni.

Vstupenky a rezervace online

Plaza Kino Plzeň, také známé jako Kino Plaza v Plzni, nabízí pohodlný online systém pro nákup vstupenek a rezervaci míst. Už žádné fronty u pokladen! Stačí pár kliknutí na vašem počítači nebo mobilním telefonu a máte vstupenky zajištěné. Na webových stránkách kina si jednoduše vyberete film a představení, které vám vyhovuje, a poté si zvolíte svá místa v sále. Platba probíhá online a vstupenky obdržíte e-mailem. Ty si pak můžete vytisknout nebo jednoduše předložit na svém telefonu při vstupu do kina. Rezervace je také možná telefonicky nebo osobně na pokladně kina. Plaza Kino Plzeň se snaží maximálně zpříjemnit váš zážitek z návštěvy kina a online systém nákupu vstupenek a rezervací je toho důkazem.

Kino sály a vybavení

Kino Plaza Plzeň se pyšní svými sály, které jsou vybaveny nejmodernější technologií pro maximální filmový zážitek. Celkem kino disponuje 5 sály s různou kapacitou, takže si na své přijdou jak milovníci komornějších projekcí, tak ti, kteří preferují velkolepou atmosféru. Všechny sály jsou klimatizované a vybavené pohodlnými sedadly s dostatkem prostoru pro nohy.

Dominantou Kina Plaza je Velký sál s kapacitou přes 400 diváků. Tento sál je vybaven obřím plátnem a špičkovou zvukovou aparaturou Dolby Atmos, která vás doslova obklopí zvukem. Pro náročné diváky je k dispozici VIP zóna s luxusnějšími sedadly. Další sály, Kino 1, Kino 2, Kino 3 a Malé kino, se liší kapacitou a vybavením, ale vždy nabízejí vysoký standard a komfort. Kino Plaza v Plzni se tak řadí mezi nejlépe vybavená kina v České republice.

Dostupnost a parkování

Kino Plaza Plzeň se nachází v centru města na náměstí Republiky, takže je snadno dostupné jak autem, tak MHD. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, můžete využít parkoviště v OC Plaza, které se nachází přímo u kina. Parkoviště je placené, ale první hodina je zdarma. Pro návštěvníky kina je k dispozici také několik parkovacích míst přímo před kinem, ale ty bývají obsazené, zvláště ve večerních hodinách.

Pokud preferujete MHD, můžete jet tramvají číslo 1, 2, 4 nebo autobusem číslo 26, 30, 41. Zastávka "náměstí Republiky" se nachází jen pár kroků od kina. Pro ty, kteří preferují aktivnější způsob dopravy, je kino Plaza Plzeň dostupné i na kole. V okolí kina se nachází několik stojanů na kola.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob dopravy, cesta do kina Plaza Plzeň bude bezproblémová.

Občerstvení v kině

Vychutnejte si film s popcornem a colou v ruce! Plaza Kino Plzeň a Kino Plaza v Plzni nabízí široký výběr občerstvení, které uspokojí malé i velké mlsouny. Kromě klasiky jako je popcorn, nachos s dipem nebo hot dog si můžete dát i něco sladkého na zub. Co takhle zmrzlina, čokoláda nebo lentilky? Ať už si vyberete cokoliv, vaše filmové potěšení bude dokonalé.

Nezapomeňte, že si občerstvení můžete objednat i online při koupi vstupenek. Ušetříte čas a budete mít jistotu, že na vás vaše oblíbená svačinka bude v kině čekat.

Plaza Kino Plzeň a Kino Plaza v Plzni vám přeje příjemnou zábavu!

Historie Plaza Kina v Plzni

Kino Plaza v Plzni, to je pojem. Ale víte, jaká je jeho historie? Zažilo doby slávy i úpadku, proměny a rekonstrukce. Pojďme se společně ponořit do minulosti tohoto ikonického místa. Příběh Plaza Kina se začal psát už v roce 1916, kdy byla budova postavena. Původně sloužila jako hotel s kavárnou a tanečním sálem. Až později, v roce 1929, se zrodila myšlenka proměnit sál v moderní kino. A tak se i stalo. Kino neslo jméno Capitol a pyšnilo se nejmodernější technologií. Promítaly se tu tehdejší filmové hity a Plzeňané si nové kino ihned oblíbili. Po druhé světové válce bylo kino znárodněno a přejmenováno na Kino Moskva. V 60. letech minulého století prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a stalo se jedním z nejmodernějších kin v Československu. V 90. letech, po pádu komunistického režimu, se kino vrátilo do soukromých rukou a získalo zpět svůj původní název – Plaza. Po roce 2000 prošlo Plaza Kino další rekonstrukcí a dnes nabízí divákům komfortní zážitek z filmového umění. Sály jsou vybaveny moderní zvukovou a projekční technikou a pohodlnými sedadly. Plaza Kino v Plzni je zkrátka místem s bohatou historií a nezapomenutelnou atmosférou.

Kontaktní informace a otevírací doba

Pro více informací o programu a vstupenkách do kina Plaza Plzeň a kina Plaza v Plzni můžete kontaktovat přímo pokladnu kina. Přátelský personál vám rád zodpoví veškeré vaše dotazy a pomůže s rezervací vstupenek. Pokladna kina je vám k dispozici denně od 15:00 do 21:00. Můžete se také informovat telefonicky na čísle +420 377 224 644. Pokud preferujete písemný kontakt, můžete zaslat e-mail na adresu program@kino-plaza.cz. Pro aktuální informace o programu, akcích a novinkách sledujte webové stránky kina nebo facebookovou stránku. Těšíme se na vaši návštěvu!

Recenze a hodnocení filmů

Plaza Kino Plzeň a Kino Plaza v Plzni, to jsou synonyma pro filmové zážitky v srdci západočeské metropole. Ať už jste fanoušky hollywoodských trháků, artových snímků nebo českých filmů, v nabídce těchto kin si zaručeně vyberete. Recenze a hodnocení filmů promítaných v Plaza Kině a Kině Plaza v Plzni najdete na mnoha webových stránkách, například na CSFD.cz, Kinobox.cz nebo na stránkách samotných kin. Díky nim si můžete snadno udělat obrázek o tom, zda vás daný film zaujme a zda se na něj do kina Plaza Plzeň nebo Kino Plaza v Plzni skutečně vydat. Nenechte si ujít filmové novinky a užijte si jedinečnou atmosféru promítání v těchto plzeňských kinech.

Sledujte Plaza Kino na sociálních sítích

Nenechte si ujít žádné novinky a zajímavosti z filmového světa Plaza Kina v Plzni! Sledujte nás na sociálních sítích a buďte vždy v obraze. Na Facebooku sdílíme aktuální program, trailery k filmům, fotografie z akcí a soutěže o volné vstupenky. Na Instagramu najdete estetické fotografie z prostředí kina, zákulisní momentky a tipy na filmové lahůdky. A pokud máte rádi krátké a výstižné informace, sledujte náš Twitter, kde vás budeme informovat o všem důležitém ze světa Plaza Kina. Staňte se součástí naší filmové komunity a už vám neunikne žádný filmový zážitek!

Tipy na filmy a seriály k vidění

Kino Plaza Plzeň a Kino Plaza v Plzni, to jsou dvě jména pro jedno a to samé – oblíbené kino s bohatou historií a pestrou nabídkou filmů. Ať už jste fanoušky hollywoodských trháků, artových snímků, českých komedií nebo dokumentů, v programu Kina Plaza si zaručeně vyberete. Aktuální program najdete na webových stránkách kina, kde si můžete jednoduše vyfiltrovat filmy podle žánru, data a času promítání. Kromě klasických projekcí kino nabízí i speciální akce, jako jsou filmové festivaly, předpremiéry nebo promítání s debatou. Nezapomeňte sledovat i sociální sítě kina, kde se dozvíte o všech novinkách a soutěžích.

Zajímavosti ze světa filmu a kinematografie

Plaza Kino Plzeň a Kino Plaza v Plzni, dvě jména, která evokují kouzlo stříbrného plátna a nezapomenutelné filmové zážitky. Víte ale, co se skrývá za jejich zdmi a historií? Ponořme se do světa zajímavostí o těchto filmových svatyních. Víte například, že Kino Plaza v Plzni bylo otevřeno už v roce 1916? Tehdy se jmenovalo „Bio Illusion“ a pyšnilo se nejmodernějším vybavením své doby. Později prošlo několika rekonstrukcemi a změnilo název, ale vášeň pro film zde zůstala dodnes. Plaza Kino Plzeň zase láká diváky na nejnovější filmové trháky i na projekce v originálním znění. Ať už dáváte přednost hollywoodským blockbusterům, nezávislým snímkům nebo třeba dokumentům, v Plaza Kině si přijdete na své. A co teprve atmosféra? Ta vás pohltí hned při vstupu do foyer a nepustí až do závěrečných titulků.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: Karel Čapek

Tagy: plaza kino plzen | kino plaza v plzni