Kino Slavie Mariánské Lázně: Filmové lahůdky lázeňského města

Kino Slavie Mariánské Lázně

Historie kina Slavia

Kino Slavia v Mariánských Lázních, to je pojem. Není to jen tak ledajaké kino, skrývá v sobě bohatou historii a nezapomenutelnou atmosféru. Jeho příběh se začal psát už v roce 1909, kdy bylo slavnostně otevřeno pod názvem „Bio Central“. Tehdy se jednalo o jeden z prvních biografů v Čechách a na jeho plátně se promítaly němé filmy za doprovodu klavíru.

Kino si rychle získalo oblibu a stalo se oblíbeným místem setkávání lázeňských hostů i místních obyvatel. V průběhu let prošlo několika rekonstrukcemi a modernizacemi, ale duch starých časů v něm přetrvává dodnes. V 50. letech minulého století bylo kino přejmenováno na „Slavia“ a tento název si hrdě nese až do současnosti.

Dnes kino Slavia nabízí moderní zázemí s kvalitním zvukem a obrazem. Promítají se zde nejnovější filmové trháky, ale i artové snímky a dokumenty. Kino Slavia je zkrátka místem, kde se snoubí historie s modernou a kde si na své přijdou všichni milovníci filmového umění.

Architektonický skvost

Kino Slavie v Mariánských Lázních, to není jen obyčejné kino. Je to architektonický skvost, který nám připomíná zlatou éru kinematografie a secesního stylu. Budova kina, postavená na počátku 20. století, nás uchvacuje svou elegancí a detaily. Fasáda zdobená secesními motivy, sochami a štuky nám vypráví příběhy z minulosti a dodává místu neopakovatelnou atmosféru. Interiér kina nás přenese do dob, kdy filmy byly ještě něčím výjimečným. Zachovalé štukové dekorace, křišťálové lustry a sametové sedačky vytvářejí dojem luxusu a slavnostní atmosféry. Kino Slavie v Mariánských Lázních není jen místem pro sledování filmů, ale i kulturní památkou, která si zaslouží naši pozornost a obdiv.

Proměny a rekonstrukce

Kino Slavie v Mariánských Lázních prošlo během své existence řadou proměn a rekonstrukcí. Původní vzhled kina z počátku 20. století se nedochoval. Po druhé světové válce prošel objekt adaptací a změnou názvu na Kino Slavie. V 60. letech 20. století proběhla rozsáhlá rekonstrukce. V 90. letech minulého století se Kino Slavie potýkalo s úbytkem diváků a hrozil mu zánik. Naštěstí se podařilo najít investora a kino prošlo kompletní rekonstrukcí. Vznikl tak moderní multifunkční sál s nejnovější projekční a zvukovou technikou. Kino Slavie se tak stalo opět důležitým kulturním centrem Mariánských Lázní.

Současný program kina

Kino Slavie v Mariánských Lázních je stálou součástí kulturní scény tohoto krásného lázeňského města. Nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie a filmové chutě.

kino slavie mariánské lázně

Aktuálně můžete zhlédnout například:

  • Oppenheimer - nejnovější hollywoodský trhák o "životě" tvůrce atomové bomby
  • Shoky & Morthy: Poslední velká akce - česká komedie slibující pořádnou dávku humoru
  • Mimi šéf: Rodinný podnik - animovaný film pro rodiny s dětmi
  • Anatomie pádu - drama, vítěz Zlaté palmy z filmového festivalu v Cannes

Kompletní program s přesnými časy promítání a možností online rezervace vstupenek najdete na webových stránkách kina. Novinky a speciální akce sledujte na facebookových stránkách Kina Slavie.

Filmové festivaly a akce

Kino Slavie v Mariánských Lázních je hrdým hostitelem řady filmových festivalů a akcí po celý rok. Od premiér nových českých filmů po projekce mezinárodních filmových festivalů, Kino Slavie nabízí něco pro každého.

Kromě festivalů pořádá Kino Slavie také speciální projekce, filmové kluby a besedy s tvůrci. Tyto akce poskytují divákům jedinečnou příležitost dozvědět se více o filmu a setkat se s lidmi, kteří ho vytvářejí.

Ať už jste fanouškem hollywoodských trháků, nezávislých filmů nebo dokumentů, v Kině Slavie si určitě najdete něco, co vás zaujme. Díky své poloze v srdci Mariánských Lázní je Kino Slavie snadno dostupné a nabízí nezapomenutelný filmový zážitek.

Sledujte naše webové stránky a sociální média, kde najdete aktuální informace o nadcházejících akcích.

Kino Slavie, to je pro mě esence Mariánských Lázní. Ta vůně popcornu, sametové sedačky a potemnělý sál, kde se na plátně odvíjí příběh, to je zážitek, který si vždycky rád dopřeju.

Prokop Hořejší

Kavárna a letní kino

Kino Slavie v Mariánských Lázních není jen obyčejné kino. Je to kulturní stánek s bohatou historií a tradicí, který nabízí mnohem víc než jen promítání filmů. Součástí budovy je i útulná kavárna, která slouží jako oblíbené místo setkávání místních i návštěvníků lázní. V letních měsících se pak promítání přesouvá pod širé nebe, do letního kina, které nabízí jedinečnou atmosféru filmových večerů pod hvězdami.

Kavárna Kina Slavie: Oáza klidu a pohody

Kavárna Kina Slavie je ideálním místem pro šálek dobré kávy, sklenku vína nebo lehký oběd. V příjemném prostředí s přátelskou obsluhou si můžete vychutnat chvíle klidu a pohody, prolistovat si noviny nebo si jen tak povídat s přáteli. Kavárna je otevřena denně a nabízí široký výběr nápojů a drobného občerstvení.

kino slavie mariánské lázně

Letní kino: Filmové zážitky pod hvězdami

Letní kino v Mariánských Lázních je pak zážitkem, na který se nezapomíná. Promítání pod širým nebem má své neopakovatelné kouzlo a romantickou atmosféru. V nabídce letního kina najdete jak filmové novinky, tak i klasické filmy a pohádky pro děti.

Atmosféra a zážitek

Kino Slavie v Mariánských Lázních dýchá historií a nabízí jedinečnou atmosféru, která vás přenese v čase. Už při vstupu do foyer vás ohromí elegantní architektura a dobové detaily. Sametové sedačky v hledišti zvou k pohodlnému sledování filmů a vytváří pocit intimity a útulnosti. Ať už se chystáte na nejnovější hollywoodský trhák, nezávislý film nebo českou klasiku, v Kině Slavie si užijete filmový zážitek naplno. Kino Slavie v Mariánských Lázních je místem, kde se snoubí tradice s moderní technologií. Filmy jsou promítány v digitální kvalitě s perfektním zvukem, který vás vtáhne do děje. Kino Slavie je tak ideálním místem pro všechny milovníky filmu, kteří hledají něco víc než jen multikino.

Vstupenky a rezervace

Kino Slavie v Mariánských Lázních nabízí několik způsobů, jak si zajistit vstupenky na vybrané filmové projekce. Návštěvníci si mohou zakoupit vstupenky přímo v pokladně kina, která je otevřena vždy hodinu před začátkem prvního filmu. Pro větší pohodlí a jistotu místa je možné využít online rezervační systém na webových stránkách kina. Rezervace je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před začátkem představení, jinak propadá. Platba v pokladně kina je možná v hotovosti i platební kartou. Kino Slavie v Mariánských Lázních nabízí také zvýhodněné vstupné pro seniory, studenty a držitele průkazů ZTP. Informace o cenách vstupenek a případných slevách jsou k dispozici na webových stránkách kina nebo v jeho prostorách.

Důležité informace

Kino Slavie v Mariánských Lázních je oblíbeným místem setkávání milovníků filmového umění. Kino se nachází v centru města a nabízí moderní zázemí s kvalitním zvukem a obrazem. Pro návštěvníky je k dispozici prostorný sál s pohodlnými sedadly. Kino Slavie promítá širokou škálu filmů, od hollywoodských trháků až po nezávislé a artové snímky. Vstupenky je možné zakoupit online nebo přímo na pokladně kina. Aktuální program a informace o vstupenkách naleznete na webových stránkách kina nebo na sociálních sítích. Kino Slavie je ideálním místem pro strávení příjemného večera s přáteli nebo rodinou.

kino slavie mariánské lázně

Kino Slavia dnes

Kino Slavia v Mariánských Lázních, to je pojem. Dlouhá léta bylo centrem kulturního dění ve městě. Pamatujete na ty fronty na premiéry? Dnes už je situace jiná. Multikina a streamovací služby změnily způsob, jakým konzumujeme filmy. Ale Slavie se drží. Stále nabízí pestrý program, od filmových novinek přes artové snímky až po projekce pro školy. A co víc, zachovává si svůj genius loci. Atmosféra historického sálu s bohatou výzdobou je prostě nenahraditelná. Kino Slavia dnes není jen o sledování filmů, ale o zážitku. O setkávání s přáteli, o kulturním vyžití a o nostalgii. A to je v dnešní uspěchané době k nezaplacení.

Vlastnost Kino Slavie Mariánské Lázně
Město Mariánské Lázně

Kulturní centrum města

Kino Slavie v Mariánských Lázních je srdcem kulturního dění ve městě. Jako jedno z nejstarších kin v České republice si prošlo mnoha proměnami, ale vždy si zachovalo svou jedinečnou atmosféru.

Dnes Kino Slavie nabízí moderní zázemí pro filmové projekce, divadelní představení a koncerty. Díky své poloze v centru Mariánských Lázní je Kino Slavie snadno dostupné a stává se tak ideálním místem pro setkávání s přáteli a užívání si kulturních zážitků.

Kromě bohatého programu láká Kino Slavie i na svou historii. Budova kina prošla v minulosti rozsáhlou rekonstrukcí, která citlivě zkombinovala původní architektonické prvky s moderním designem. Návštěvníci tak mohou obdivovat krásu historické budovy a zároveň si užívat komfortu moderního kina. Kino Slavie v Mariánských Lázních je tak skvělým příkladem propojení tradice a současnosti.

Doporučení k návštěvě

Kino Slavie v Mariánských Lázních je skvělou volbou pro strávení příjemného večera. Před návštěvou kina doporučujeme zkontrolovat aktuální program na webových stránkách kina nebo na plakátech před kinem. Vstupenky je možné zakoupit online, v pokladně kina nebo v Informačním centru města. Pokud se chystáte na populární film, doporučujeme rezervaci vstupenek předem, zvláště o víkendech a během filmových festivalů. V kině Slavie se nachází kavárna, kde si před filmem můžete dát kávu, čaj nebo drobné občerstvení. V letních měsících je v provozu také letní kino, které nabízí promítání pod širým nebem. Kino Slavie je vybaveno moderní zvukovou a projekční technikou, která zaručuje kvalitní filmový zážitek.

Publikováno: 29. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Karel Čapek

Tagy: kino slavie mariánské lázně | kino slavie v mariánských lázních