Nejlepší čt seriály, které musíte vidět v tomto roce!

Čt Seriály

Historie seriálů vysílaných na ČT

Historie seriálů vysílaných na ČT sahá až do roku 1961, kdy byla založena Československá televize. Prvním úspěšným českým seriálem byl "Chalupáři" vysílaný od roku 1975. V průběhu let se na obrazovkách ČT objevila řada ikonických pořadů, jako například "Farma v Novém životě" nebo "Sanitka". Česká televize se stala důležitou platformou pro propagaci českého filmu a televizní tvorby a dodnes patří mezi nejvýznamnější producenty domácích seriálů.

Oblíbené české seriály na ČT

Mezi oblíbené české seriály vysílané na ČT patří například kriminální drama "Polda" s Tomášem Měcháčkem v hlavní roli, které si získalo diváky svým napínavým dějem a skvělými hereckými výkony. Dalším úspěšným titulem je historický seriál "Četníci z Luhačovic", který se odehrává v období první republiky a zachycuje osudy četníků ve slováckých Luhačovicích. Mezi další populární seriály patří komediální sitcom "Ordinace v růžové zahradě", který sleduje životy lékařů a pacientů v malém městečku. Tyto seriály si získaly nejen širokou diváckou oblibu, ale také ocenění od odborné veřejnosti.

Úspěšné zahraniční seriály na ČT

Úspěšné zahraniční seriály mají na České televizi dlouholetou tradici a velký ohlas u diváků. Mezi nejoblíbenější patří například americký sitcom "Teorie velkého třesku", který se těší oblibě díky svému humornému podání vědeckých témat. Dalším hitem je britský kriminální seriál "Sherlock" s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli, který si získal diváky svou moderní interpretací slavné postavy Sherlocka Holmese. Velký úspěch na ČT sklízí také americký politický thriller "House of Cards" s Kevinem Spaceym v čele obsazení, který zaujal diváky svou intrikářskou a napínavou atmosférou. Tyto a další zahraniční seriály přinášejí do českých domácností kvalitní zábavu a zajímavé příběhy, které oslovují širokou diváckou veřejnost.

Novinky a plánované premiéry seriálů na ČT

Česká televize připravuje pro diváky řadu zajímavých novinek v oblasti seriálů. Mezi očekávané premiéry patří například historický dramatizovaný seriál "Rosa" mapující osudy českých žen od 19. století až po současnost. Další novinkou bude detektivní série "Svět pod hlavou" s originálním námětem odehrávajícím se ve světě snů a reality.

Kromě toho se můžeme těšit na pokračování oblíbených titulů, jako je například druhá řada mysteriózního thrilleru "Pustina" nebo další díly komediálního hitu "Most!" s Janem Dolanským v hlavní roli. Pro fanoušky zahraniční tvorby pak bude připravena premiéra britského kriminálního dramatu "Bodyguard", které zaznamenalo velký úspěch i za hranicemi Velké Británie.

ČT tak nabídne širokou škálu žánrových i tematických možností pro diváky, kteří mají rádi kvalitní seriálovou tvorbu. Sledujte programovou nabídku České televize pro aktuální informace o plánovaných premiérách a novinkách v oblasti seriálů!

Recenze a hodnocení seriálů vysílaných na ČT

Seriál "Most!" získal velkou pozornost diváků i kritiky díky své autenticitě a napínavému ději. Skvěle zpracované postavy a reálné situace přitahují diváky k obrazovkám. Dalším úspěšným titulem je "Zápisky Malého Honzy", který si získal srdce diváků svou dojemnou atmosférou a skvělými hereckými výkony. Naopak seriál "Sanitka" byl kritizován za přehnanou dramatičnost a nedostatečné vykreslení reality.

Co se týče zahraničních seriálů, "Chernobyl" zaujal české publikum svou autentičností a silným příběhem o havárii jaderné elektrárny v Černobylu. Naopak komediální série "Přátelé" stále patří mezi oblíbené, i když už několik let běží reprízy.

Celkově lze říci, že Česká televize nabídla širokou škálu kvalitních seriálů, které oslovily různorodé publikum. Důležité je sledovat nejenom domácí produkci, ale i zajímavé zahraniční tituly, které obohacují programovou nabídku ČT.

Publikováno: 31. 05. 2024

Kategorie: seriály

Autor: Lucie Kliková

Tagy: čt seriály | seriály vysílané na čt