Seriál Temný případ online

Seriál Temný případ je dramatický detektivní seriál z americké produkce, jehož premiéru jsme měli možnost zaznamenat 12. Ledna 2014 na stanici HBO. V té době patřil mezi hlavní divácká očekávání ze strany televizní stanice HBO právě Temný případ. 1. série měla celkem 8 epizod. Antologická koncepce, v rámci které by každá série měla mít vlastní, samostatný příběh s jinými postavami a jinými herci, je typická pro seriál Temný případ. 1. série je vyprávěna retrospekcí formou rozhovorů s detektivy Rustinem Cohlem a Martinem Hartem. Ti vzpomínají na rok 1995, ve kterém bylo na pořadu dne řešení případu záhadné vraždy mladé ženy. Tehdy nedošlo k dopadení vraha a existuje domněnka, že by se historie mohla opakovat. Během výslechu detektivů dojde nejen k řešení samotného případu, ale také osobních problémů obou mužů. Prozatím byla natočena pro Temný případ 1. série. Protože ale divácká veřejnost vykazovala nadšení ze seriálu Temný případ, 2. série bude v nejbližší době následovat.

Temný případ na DVD

Popularita, kterou zaznamenal seriál Temný případ, vedla také k vydání DVD a Blu-ray disků s tímto seriálem. 10. června 2014 vydalo HBO Home Entertainment Temný případ DVD. Ke stejnému datu tak vyšel True Detektiv i ve formátu Blu-Ray disku. Oba formáty obsahují všech osm epizod seriálu True detective. 1. Série je navíc doplněna o bonusové materiály jako jsou například exkluzivní rozhovory s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem. Toto DVD doporučujeme rozhodně všem fanouškům seriálu Temný případ. Epizody si můžete navíc zpestřit i bonusem ve formě vynechaných scén z první série.

Vývoj a produkce seriálu

V dubnu 2012 se produkce HBO rozhodla přijít s detektivním seriálem o osmi epizodách. Na základě úspěchu tohoto plánu se nyní točí další série Temný případ. 2. série by měla přijít na televizní obrazovky v průběhu roku 2015. První série byla vytvořena Nicem Pizzolattem, který byl spolu s režisérem Carym Jojim Fukunagou zodpovědný za celkový výsledek seriálu Temný případ. Epizody se měly podle původního scénáře odehrávat v Arkansasu, ale Pizzolatto se rozhodl využít pobřežních plání jižní Louisiany, kde také došlo ke zfilmování veškerého obsahu. Očekává se, že další série by se měly držet celkové temnější atmosféry dané syrovým vyprávěním a autentickou prací policistů, která byla typická pro celý Temný případ. 2. Série je zatím obestřena tajemstvím, co se týče celkového příběhu. Prozatím tak doporučujeme fanouškům zakoupit Temný případ DVD, obsahující 1. sérii.

Plány pro další série

True Detective epizody
Náhled na seznam online epizod Temného případu na HBO. Zdroj: hbo.com

2. série seriálu True detektiv by měla rovněž obsahovat osm epizod napsaných tvůrcem série Nicem Pizzolattem. Na rozdíl od první série True Detective, 2. série nebude mít jediného režiséra pro všechny epizody. Střídat by se měli Justin Lin, William Friedkin a další. Kalifornie, přesněji řečeno méně známé části Kalifornie, by měly být hlavní lokací pro druhou sérii True Detective, 3. série zatím zůstává záhadou. U druhé řady se dá nicméně očekávat stejný pozitivní ohlas jako u první série True Detective, 3. série tudíž rozhodně bude v dalších plánech produkce televize HBO. Po uvedení druhé série, které ještě není přesně datováno, se budeme rovněž moci těšit na Temný případ DVD obsahující druhou řadu.

V září 2014 potvrdil svou účast ve druhé sérii Colin Farrell, stejně jako Vince Vaughn. Jedna z hlavních postav by měla být rovněž představena Taylorem Kitschem. Jako poslední byly ohlášeny dvě představitelky ženských rolí, Kelly Reilly a Rachel McAdams. Díky těmto hercům se tedy na další velmi kvalitní noir krimi atmosféru, kterou bude prodchnutá druhá série seriálu Temný případ. 3. série bude dle předpokladů v tomto trendu rovněž pokračovat.

Temný případ online

Nechce se Vám kupovat Temný případ DVD? V tom případě pro Vás existuje také jiné řešení, můžete se pokusit najít seriál Temný případ online. Pokud máte dostatečně rychlé připojení k internetu, lze tak sledovat seriál ve vysoké kvalitě. A kde že je možné nalézt True Detective online? V dnešní době existuje mnoho internetových portálů, které nabízejí seriály ke zhlédnutí, asi nejjednodušším způsobem je zadat do internetového prohlížeče heslo Temný případ online, pokud sháníte českou verzi seriálu, pro anglickou verzi zkuste True Detective online. V případě, že nedisponujete takovým internetem, který by Vám umožnil sledovat True Detective online, je rovněž možné si jednotlivé epizody stáhnout.

True Detective download
Náhled na výběr online epizod z první série na HBO. Zdroj: hbo.com

Temný případ ke stažení naleznete rovněž na řadě internetových stránek, z českých můžete zkusit například uloz.to. Pro původní znění můžete Temný případ ke stažení nalézt například formou torrentu. Výhodou je, že můžete následně sledovat svůj oblíbený seriál z pohodlí svého notebooku prakticky kdekoliv nezávisle na přístupu k internetu, proto True detective ke stažení důrazně doporučujeme. Pro stažení zadejte do vyhledávače hesla jako Temný případ ke stažení, pokud máte větší zájem o původní verzi, zkuste raději True Detective download.

Osobní názor

Osobně jsem celou první sérii zhlédl během jednoho víkendu, protože jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky. Noir atmosféra dramatického krimi-seriálu mne velmi zaujala a myslím si, že originálnější pojetí krimiseriálu jsem už hodně dlouho neviděl. Nejprve jsem vyzkoušel formu True Detective ke stažení s českým dabingem, nicméně měl jsem pocit, že přicházím o autentický zážitek, proto jsem následně zadal do vyhledávače True Detective download a stáhnul si jednotlivé díly v originálním znění. Tento seriál doporučuji všem seriálovým fanouškům, kteří mají rádi napětí a porci zábavy, na kterou jen tak nezapomenou.

Na rozdíl od masově vyráběných, „nekonečných“ krimi seriálů americké produkce se tentokrát jedná skutečně o výjimečný počin, který Vám do posledních titulků závěrečného dílu nedá ani na chvíli vydechnout a zcela Vás vtáhne do děje. Já jsem byl osobně nadšen seriálem Temný případ, 3. série, stejně jako druhá, ve mně pochopitelně vyvolávají maximální očekávání. Pokud se i Vy chcete odreagovat a strávit čas sledováním skutečně hodnotného seriálu prodchnutého precizními hereckými výkony, vyhledejte i Vy na Google možnost True Detective download.