Seriál Teorie velkého třesku online

Seriál Teorie Velkého třesku (angl. The Big Bang Theory) je populární Americký sitcom, který začala vysílat společnost CBS 24. září 2007. Seriál se nejprve začal vysílat ve spojených státech, ovšem vzhledem k jeho popularitě, kterou si záhy získal, se tento začal překládat a dabovat do mnoha cizích jazyků po celém světě. V naší zemi je možné vidět seriál Teorie Velkého třesku online, česky již od roku 2009, kdy ho začala poprvé vysílat televize Prima Cool. Děj pojednává o dvojici mladých nadějných vědců, kteří dosahují pozoruhodných výsledků ve svých oborech. Spolu se dvěma dalšími kamarády (také vědci) řeší různé běžné životní situace dosti zvláštními a vtipnými postupy. Ačkoliv jsou všichni velice chytří, tak jejich největším problémem je komunikace ve společnosti a zejména pak se ženami. Vzhledem k tomu, že je Teorie Velkého třesku ke shlédnutí zdarma na mnoha portálech, tak seriál denně sleduje milióny lidí po celém světě.

Hlavní postavy

Mezi hlavní a zároveň i nejoblíbenější postavu patří Dr. Sheldon Cooper (Jim Parson), který má ze všech největší inteligenci a své kamarády si díky tomu často dobírá. Má vysoké sebevědomí a velmi často používá složité vědecké termíny na mnohdy obyčejné činnosti jako je praní, vaření apod. Jeho spolubydlící je Leonard Hofstadter (Johnny Galecki), který je povinen řídit se smlouvou o spolubydlících, který si Sheldon vymyslel. Jejich přátelé jsou Howard Wolowitz (Simon Helberg) a Rajesh Koothrappali (Kunal Nayyar). Od 1 série zde také vystupuje krásná blondýnka Penny (Kaley Cuoco).

Je Teorie velkého třesku online?

Ačkoliv byl seriál v podstatě od prvního dílu velice oblíbený, tak jeho počáteční tvorba nebyla tak úplně ideální. První pilotní díl byl podle televizního studia špatně zpracovaný, a proto jej tvůrci museli předělat a někteří herci byli dokonce nahrazení. Po dalších pokusech se jim podařilo udělat jednotný celek děje a postav, které zde budou hrát a následně šly první díly v roce 2007 na obrazovky. Takřka od začátku bylo možno The Big Bang theory sledovat online zdarma, což napomohlo k tomu, že se seriál šířil rychle mezi lidi a do jejich podvědomí. Aby vědecké termíny a vzorce, které herci často používají, nebyly pouze výmysly režisérů, tak vše kontroluje i profesor fyziky a astronomie David Saltzberg. Mnozí velcí fandové sitcomu, také nakupují trička, které nosí Sheldon a na některých je vytisknuto jeho slavné slovo "Bazinga!". Trička s tímto nápisem najdete na mnoha e-shopech. Slovo "Bazinga" by se dalo přeložit jako "Napálil jsem tě!" nebo "mám tě" apod.

Kde sledovat seriál Teorie velkého třesku česky?

The Big Bang theory na CBS
Oficiální webové stránky seriálu na adrese cbs.com/shows/big_bang_theory.

Existuje mnoho různých portálů, které můžete sledovat nejrůznější seriály na internetu zcela zdarma. Patří mezi ně například www.SledujuSerialy.cz, kterou provozuje Česká Pirátská strana. Většinou se tyto portály odkazují na stránky typu (youtube, Vimeo...), které slouží jako úložiště a přehrávače videí. Stránka www.SledujuSerialy.cz patří mezi nejlépe udržované portály tohoto zaměření. Z tohoto důvodu je zde seriál Teorie Velkého třesku online česky nadabovaný i v nejnovějších sériích, což na jiných stránkách nemusí být vždy samozřejmostí. Dalším známým webem je Nikee. Teorie velkého třesku má zde vlastní sekci. Najdete zde výpis a podrobný popis hlavích postav a samozřejmostí je i krátký popis každé epizody. Divák díky tomu předem ví, o čem bude pojednávat následující děj. Pokud na internetu budete trochu hledat tak najdete i spoustu jiných stránek, kde je Teorie Velkého třesku, ke shlédnutí zdarma.

Každý díl má vlastní příběh, ale dohromady série tvoří jeden celek a děj se vždy posune o něco dále. Například 2 série nabídne divákům jednu velice zajímavou věc, a sice že si Sheldon najde dívku. Ovšem není to tak černobílé, jak by se mohlo zdát. Větší podrobnosti Vám neřekneme, ale můžete například navštívit eSeriály. Teorie Velkého třesku je ale na této stránce poněkud schovaná a ne tak úplně dobře popsána. Web eSeriály ale mají jednu výhodu v tom, že odkazují vždy na více přehrávacích portálů, takže by se nemělo stát, že by byl nějaký díl nedostupný. Zato 3 série je zaměřená hlavně na komický trojúhelník mezi Sheldonem, Leonardem a Penny (Penny a Leonard se totiž dají dohromady).

The Big Bang theory epizody
Náhled na náhodný seznam několika epizod TBBT na cbs.com.

To se Sheldonovi vůbec nelíbí, jelikož Penny tráví spoustu času v bytě, který má s Leonardem společně pronajatý. Epizody této série Vám navíc nabídnout nepovedená rande Howarda. Sheldon se své "výhry" dočká, jelikož začátek 4 série, se odehrává po rozchodu Leonarda a Penny. Aby toho nebylo málo, tak si Sheldon najde přítelkyni. Amy je Sheldonem donucená podepsat smlouvu o spoluchodících. Ukázky můžete z The Big Bang theory online zdarma shlédnout i na oficiálních stránkách, kde se dozvíte více zajímavostí z natáčení. Je pravdou, že by se Teorie Velkého třesku ke stažení volně vyskytovat neměla, ovšem není vůbec problém si k jejímu stažení najít cestu.

Následující 5 série dá opět Leonarda a Penny dohromady (tentokrát na delší dobu). Jedna z věcí, kterou Sheldon nebude moct překousnout je, že Howard bude mít příležitost k tomu, aby se vydal na nějaký čas do kosmu. Velice vtipná je i 6 série kde se nepřímo vyskytuje Howardova matka, která jemu a jeho manželce Bernadette ztrpčuje život. Sheldon zde pokročí také dál ve vztahu k Amy. V současné době byla 7 série poslední odvysílanou sezónou, ovšem hlavu nemusíte věšet. Už nyní jsou natočené některé díly z 8 série. Bernardette a Howard se konečně zbaví závislosti jeho matky na něm, jelikož se o ni bude starat prodavač v komiksovém obchodě.

Zajímavosti

Mnoho diváků možná nepřekvapí, že herec hlavní postavy Sheldna (Jim Parson) je jiné orientace. Česká fan stránka big-bang-Theory.cz Vám nabídne spoustu bonusových článků, které jistě stojí zato si přečíst. Zjistíte, jak bude vypadat v The Big Bang Theory 8 série a zdali zde přibudou nějaké nové postavy. Chcete-li do Teorie Velkého třesku titulky, tak je tento web pro to jako dělaný. Najdete zde totiž kvalitní překlady na všechny odvysílané díly. Big-bang-Theory.cz se také může pyšnit moderním designem, který se velice dobře zobrazuje i na mobilních zařízeních, takže si můžete zkrátit dlouhé chvíle zajímavým čtením.

The Big Bang theory Facebook
Oficiální profil TBBT na Facebooku. Zdroj: facebook.com/TheBigBangTheory

Vězte, že se jen tak snadno The Big Bang theory nezbavíte. 9 série totiž jistě bude následovat velice brzy za 8. A kdo ví, možná, že se dočkáme i v The Big Bang theory 10 série, jelikož příběhů s touto tématikou se dá vymyslet hromadu. Poslední a možná i největší zajímavostí pro Vás bude, že pokud si koupíte DVD s tímto seriálem, tak jako bonus dostanete přístup, ke shlédnutí neodvysílaných původních dílů, kde se vyskytují i nezařazení herci.

Shrnutí

Seriál Teorie Velkého třesku patří rozhodně mezi ty nejlepší dnešní doby. Na první pohled se může jevit jako nevýhoda to, že nerozumíte složitým vědeckým výrazům. Ovšem rozumět jim vůbec nepotřebujete a i přesto se budete dokonale bavit. Jelikož má každý díl zhruba 20 minut, tak se na něj můžete podívat v krátké přestávce v práci nebo ve škole a trochu se odreagovat. Na oficiálních stránkách najdete spoustu materiálů a informací, které může obsahovat The Big Bang theory 9 série.