Seriál Upíří deníky online

Upíří deníky (angl. The Vampire diaries) je fantasy-hororový seriál, který natáčí americká společnost The CW. Historicky první díl byl odvysílán v říjnu roku 2009 a jeho popularita začala velmi rychle stoupat. Za pár měsíců již začaly vznikat portály, kde byla 1 série online ke zhlédnutí zcela zdarma. Děj se odehrává v malém městečku Mystic Falls ve Virginii, kde se po dlouhé době vrací upír Stefan Salvatore na své sídlo. Jeho záměrem je být nablízku středoškolské studentce Eleně Gilbertové, která mu připomíná dívku, do které byl zamilovaný před 145 lety. Elena a Stefan se do sebe brzy zamilují. Do děje zasahuje také Stefanův bratr Damon, který Eleně říká minulost svého bratra, čímž začne jejich vztah podkopávat. Seriál si získal úspěch především v řadách mladší generace lidí a zejména pak u dívek (mimo jiné přispívají popularitě i velmi dobře zvolení herci, především pak Damon).

Hlavní postavy

Hned tři hlavní postavy můžete najít v seriále The Vampire diaries. Epizody první série Vám je poměrně dobře představí. První z nich je mladá Elena Gilbertová (Nina Dobrevová), která studuje na střední škole v Mystic Falls. Druhou hlavní postavou je Stefan Salvatore (Paul Wesley) a třetí je jeho bratr Damon Salvatore (Ian Somerhalder. Kromě těchto tří postav zde figuruje celá řada vedlejších postav (Jeremy Gilbert, Bonnie Bennetová apod.) Zajímavostí je, že herečka Nina Dobrevová zároveň hraje i Stefanovu ztracenou lásku Katherine.

Jsou Upíří deníky ke shlédnutí online?

Jak už bylo výše řečeno, seriál se začal vysílat na konci roku 2009. Inspiraci pro vytvoření tohoto seriálu byla zejména kniha upířích deníků, jejíž spisovatelkou je Lisa Jane Smithová. Kniha vyšla již v devadesátých letech a zprvu vyšly pouze čtyři díly. Vzhledem k zvýšené popularitě díky seriálu, se spisovatelka rozhodla v psaní pokračovat. K nám do české republiky dorazil seriál až v roce 2012, kdy možnost vysílání zakoupila TV Nova, která zároveň vytvořila pro seriál CZ dabing. Úspěchu seriálu využily také mnohé firmy, které začaly vyrábět a prodávat například povlečení Upířích Deníků, mezi nejoblíbenější patří bezpochyby povlečení Damon, také mnoho různých předmětů a šperky, které se v seriále nebo v knihách objevují. Mezi nejprodávanější patří bezpochyby Elenin náhrdelník. Na internetu najdete spoustu obchodů, kde budete moct koupit i prsten Caroline, který se vyznačuje krásným modrým kamenem.

Kde jsou tedy Upíří deníky zdarma?

Obrázky s herci
Náhled na seznam obrázků z Upířích deníků na Facebooku. Foto: facebook.com

Pokud se Vám seriál začíná zamlouvat, tak na internetu můžete najít Upíří deníky online ke shlédnutí zdarma. Portálů, na kterých je možno seriál sledovat je samozřejmě více. Většina z nich Vám dá k dispozici krátký popis každé epizody, takže můžete předem vědět, o čem bude děj. Mezi nejznámější webové stránky patří sleduju seriály. Upíří deníky na stránce vyhledáte v přehledném menu a poté si vyberete sérií, na kterou budete mít zrovna chuť.

Je zde mimo jiné i 2 série online. Zde se vrací na scénu Katherine, která by znovu chtěla Stefana, ovšem ten je zamilovaný do Eleny. Aby toho nebylo málo, tak o Elenu usiluje i Damon. Následující 3 série online řeší těžkou situaci, kdy je Damon pokousán od vlkodlaka, takže se Stefan musí vydat pro lék, který je velice obtížné sehnat. Stránka sleduju seriály The Vampire diaries nabízí i v originálním znění s titulky. Mnoho mladých studentů, tak může využít možnost zlepšit si angličtinu. Velkou výhodou také je, že nemusíte čekat až budou Upíří deníky online ke shlédnutí zdarma v českém dabingu.

Nejnovější odvysílaná 5 série online do češtiny přeložena ještě není, a proto byste museli ještě pár měsíců počkat. Neumíte anglicky, ale přesto byste se chtěli podívat na nejnovější sérii The Vampire diaries? EDNA je portál, který přichází s řešením. Většinou již na druhý den po odvysílání v americké televizi, můžete stahovat zdarma české titulky. Také zde najdete tapety na plochu ve vysoké kvalitě. Nevýhodou je, že zde Upíří deníky online ke shlédnutí zdarma nenajdete a chcete-li tyto titulky využít, musíte si epizodu stáhnout z nějakého úložiště, což může chvíli trvat.

Ostatní informace a zajímavosti

Fotky s herci
Náhled na seznam fotek z The Vampire diaries na Facebooku. Foto: facebook.com

Možná se právě Vám seriál zalíbí, takže už nebudete chtít sledovat The Vampire diaries online, ale budete chtít získat i nějaké bonusové informace a scény, ke kterým se běžně nedostanete. V tom případě je možnost koupit si DVD všech sérií nebo i knihu, kde se dočtete mnoho událostí, které se do seriálu nevešly. Poněkud přelomová je 4 série online a to zejména proto, že se Elena bude muset rozhodnout mezi věčným životem upíra nebo smrtí. V současné době se dostává 6 série online na známé portály a s největší pravděpodobností se nebude jednat o konec.

Je pravděpodobné, že bude i 7 série online k dispozici již do jednoho roku. Seriál můžete také využít i jako formu užitečného dárku. Každou fanynku jistě potěší povlečení Vampire Diaries. Upíří deníky ale na druhou stranu mnozí odsuzují a myslí si, že se jedná o pokračování známé ságy Twilight, která má v některých ohledech podobné rysy. Chcete se zabavit na desítky hodin skládáním a zároveň vytvářet něco na motivy seriálu upíří deníky? Puzzle, které koupíte v mnoha obchodech, si jistě najde své stoupence.

Na své si přijdou i Ti, kteří o seriálu ví snad úplně všechno. Existuje totiž nejedna online hra, kde můžete vyzkoušet své znalosti ze seriálu formou kvízu. Mimo hry můžete pročítat i zajímavosti, mezi které může patřit například to, že herci Damona a Eleny mají i ve skutečnosti milostný vztah.

Shrnutí

Seriál Upíří deníky rozhodně nepatří k těm, které byste měli přehlédnout. Pravdou však je, že nezaujme všechny věkové skupiny, ale je zaměřen především na mladší generace. Nutno podotknout, že Československá filmová databáze hodnotí seriál poněkud slabě (66 %). I přesto však zde patří mezi 26 nejoblíbenějších seriálů, což rozhodně není špatné umístění. Je například před známým zábavným seriálem „Jmenuju se Earl“ nebo legendárním „Step By Step“. Když se řekne deník, tak si díky oblíbenosti seriálu mnoho lidí okamžitě vybaví právě seriál Upíří deníky.