Alan Ritchson filmy a seriály: V čem hraje svalovec z Reacher?

Alan Ritchson Filmy A Pořady

Počátky kariéry

Alan Ritchson, hvězda známá pro svou impozantní postavu a charismatické vystupování, nezačal svou kariéru ve světle reflektorů. Jeho cesta k herectví začala skromněji. Ritchson se narodil na vojenské základně a v mládí se s rodinou často stěhoval. To mu pomohlo rozvinout přizpůsobivost a schopnost navazovat nová přátelství, vlastnosti, které se mu později hodily v herecké kariéře. Před vstupem do světa filmu a televize se Ritchson věnoval modelingu. Jeho atraktivní vzhled a vypracovaná postava mu otevřely dveře do světa reklamy a přehlídkových mol. Tato zkušenost mu poskytla cenné zkušenosti před kamerou a pomohla mu překonat počáteční trému. Průlom v jeho kariéře přišel s rolí Aquamana v populárním seriálu Smallville. Ačkoliv se jednalo o menší roli, Ritchson na sebe dokázal strhnout pozornost a získat si srdce fanoušků. Následovaly další role v seriálech jako Blue Mountain State a Blood Drive, kde Ritchson dále rozvíjel svůj herecký talent.

Smallville - První úspěch

Ačkoliv se Alan Ritchson objevil v menších rolích již dříve, jeho průlomovou rolí se stal Arthur Curry, známý spíše jako Aquaman, v seriálu Smallville. Tato teenagerská série, inspirovaná komiksy o Supermanovi, se stala hitem a katapultovala Ritchsona do povědomí diváků. Jeho charisma a fyzická zdatnost, kterou role vyžadovala, mu vynesly nemalou popularitu. Ačkoliv se v Smallville objevil pouze ve čtyřech epizodách, jeho výkon zanechal v divácích nesmazatelnou stopu. Fanoušci si ho oblíbili pro jeho šarm a humor, kterým dokázal obohatit i relativně krátký čas na obrazovce. Jeho účast v Smallville mu otevřela dveře k dalším příležitostem a stala se odrazovým můstkem pro jeho další herecké úspěchy.

Cesta do Hollywoodu

Alan Ritchson, fešák s úsměvem od ucha k uchu a postavou řeckého boha, si cestu do Hollywoodu musel tvrdě vydřít. Než se stal hvězdou akčních filmů a seriálů, prošel si světem modelingu a reality show. Jeho tvář zdobila kampaně značek Abercrombie & Fitch nebo Armani Exchange a v roce 2004 se probojoval do finále soutěže American Idol. Skutečný zlom v jeho kariéře ale přišel s rolí Aquamana v seriálu Smallville. I když se jednalo jen o vedlejší roli, Ritchson na sebe dokázal strhnout pozornost a otevřít si dveře do světa velkých filmových produkcí. Následovaly role v teenagerské komedii Znovu 17 s Zackem Efronem, akčním filmu Hunger Games: Vražedná pomsta nebo v seriálu Blood Drive. Ritchson se ale nebál ani nezávislých projektů, o čemž svědčí jeho role ve filmu The Wedding Ringer po boku Kevina Harta. V posledních letech se Ritchson etabloval jako akční hrdina v seriálech Jack Reacher, kde ztvárnil hlavní roli bývalého vojenského policisty, a Reacher, adaptaci knižní série Leeho Childa. Jeho charisma, fyzická zdatnost a herecký talent z něj dělají jednoho z nejžádanějších akčních hrdinů současnosti a zdá se, že jeho cesta do Hollywoodu teprve nabírá na obrátkách.

Hunger Games: Vražedná pomsta

Alan Ritchson, hvězda filmu Hunger Games: Vražedná pomsta, není v akčním žánru žádným nováčkem. Jeho impozantní fyzická konstituce a charismatické vystupování z něj udělaly ideální volbu pro roli Glossa, silného a nemilosrdného splátce z druhého obvodu. Ritchsonova role v Hunger Games však zdaleka není jeho jedinou významnou rolí.

Fanoušci komiksů ho znají jako Aquamana z filmu Superman: Návrat, kde si zahrál po boku Brandona Routha. Jeho síla a atletické schopnosti mu vynesly i roli Thaddea Castlea, lépe známého jako Hawk, v seriálu Titans. V něm Ritchson ztvárňuje bývalého sportovce s temnou minulostí, který se snaží bojovat proti zločinu.

Nedávno Ritchson zazářil v hlavní roli akčního seriálu Reachera, adaptaci populární knižní série od Lee Childa. Jako Jack Reacher, bývalý vojenský policista, Ritchson předvádí nejen fyzickou sílu, ale i inteligenci a dedukční schopnosti. Jeho drsný vzhled a charisma si získaly srdce diváků po celém světě.

Od Hunger Games přes Titany až po Reachera, Alan Ritchson dokazuje, že je talentovaným hercem se širokým záběrem. Jeho akční role jsou plné napětí a adrenalinu, ale zároveň v nich dokáže ukázat i lidskou stránku svých postav.

Želvy Ninja

Alan Ritchson, známý svou impozantní postavou a charismatickým vystupováním, se proslavil rolí Raphaella v hraném rebootu Želvy Ninja z roku 2014 a jeho pokračování Želvy Ninja: Do výšin z roku 2016. Jeho ztvárnění drsného, ale loajálního Raphaela mu získalo uznání fanoušků i kritiků. Ritchson dokázal vtisknout této ikonické postavě vlastní charisma a hloubku, čímž si získal srdce diváků po celém světě.

Kromě Želv Ninja se Ritchson objevil v řadě dalších filmů a seriálů. Zahrál si například Thaddea Castlea v seriálu Blood Drive, Aquamana v seriálu Smallville a Hanka Halla alias Hawkmance v seriálu Titans. Jeho role se liší žánrem i charakterem, což svědčí o jeho hereckém rozsahu a schopnosti ztvárnit širokou škálu postav.

Jack Reacher

Alan Ritchson, hora svalů a charismatu, se proslavil rolí Jacka Reachera v seriálu "Reacher" na Amazon Prime Video.

Jeho impozantní fyzická konstituce (Ritchson měří úctyhodných 188 cm) a drsný vzhled z něj dělají ideálního představitele drsného a nekompromisního bývalého vojenského policistu, který se pouští do boje se zločinem. Ritchsonova interpretace Reachera se setkala s nadšením fanoušků i kritiků a zajistila mu celosvětovou popularitu.

Předtím, než se Ritchson ujal role Jacka Reachera, se objevil v řadě dalších filmů a seriálů. Zahrál si například Thaddea Castlea, arogantního fotbalistu v seriálu "Blue Mountain State", nebo Aquamana v seriálu "Smallville". Jeho filmografie zahrnuje snímky jako "The Hunger Games: Catching Fire", "Teenage Mutant Ninja Turtles" a "Ghosts of War".

Ritchsonova role Jacka Reachera mu ale bezpochyby vynesla největší uznání a katapultovala ho mezi hvězdy akčního žánru. Jeho drsný vzhled, fyzická zdatnost a charisma z něj dělají ideálního představitele akčních hrdinů a není pochyb o tom, že v budoucnu ho uvidíme v mnoha dalších rolích, které potvrdí jeho status akční hvězdy.

Titáni

Alan Ritchson, pro mnohé známý jako Aquaman ze seriálu Smallville, se v posledních letech vyšvihl mezi hvězdy první velikosti. Jeho impozantní fyzická konstituce mu předurčila role silných a charismatických postav, ať už jde o akční hrdiny nebo drsné bojovníky.

Fanoušci komiksů ho znají jako Hawkmana z filmu Black Adam, kde si zahrál po boku Dwaynea Johnsona. Jeho charisma a fyzická síla mu vynesly roli Jacka Reachera v seriálu Reacher, adaptaci populární knižní série Lee Childa. Ritchsonova interpretace drsného a nekompromisního bývalého vojenského policisty si získala srdce diváků i kritiky.

Nejen akčními rolemi se však Ritchson proslavil. Svůj komediální talent předvedl v seriálu Blood Drive, kde ztvárnil závodníka v brutálním automobilovém závodě. Jeho herecký rejstřík je tak mnohem širší, než by se na první pohled mohlo zdát.

Alan Ritchson je zkrátka herec, který se nebojí výzev a s každou rolí dokazuje, že má na to stát se jedním z nejvýraznějších hollywoodských herců.

Budoucí projekty

Alan Ritchson si za poslední roky vybudoval působivou filmografii, a to jak na televizních obrazovkách, tak i na filmovém plátně. Pojďme se podívat, co chystá do budoucna. I když oficiální informace o všech projektech jsou zatím kusé, pár věcí už víme.

Momentálně se nejvíce mluví o jeho návratu do role Jacka Reachera v chystané druhé sérii seriálu Reacher. První série, adaptace románů Leeho Childa, slavila na Amazon Prime Video obrovský úspěch a fanoušci se už nemohou dočkat další dávky akčních scén a Ritchsonova charismatu.

Kromě Reachera se spekuluje o jeho zapojení do dalších projektů. Jeho jméno padlo v souvislosti s několika akčními filmy, ale nic z toho zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Vzhledem k jeho rostoucí popularitě a fyzické stavbě těla, která mu umožňuje zahrát akční hrdiny, je dost pravděpodobné, že ho v blízké budoucnosti uvidíme v nějakém trháku.

Ať už to bude cokoliv, jedno je jisté – Alan Ritchson je na vzestupu a my se máme na co těšit. Jeho talent, charisma a pracovní nasazení mu předurčují zářivou budoucnost v Hollywoodu.

Zajímavosti o Alanu Ritchsonovi

Alan Ritchson není jen hezká tvář. Věděli jste, že je talentovaný hudebník a skladatel? Vydal dokonce několik alb a jeho hudba se objevila i v některých jeho filmech a seriálech. Ačkoliv ho proslavila role svalnatého hrdiny v akčních filmech jako "Blood Drive" nebo "Reacher", Ritchson má blízko i ke komedii. Dokázal to v seriálech "Blue Mountain State" a "Titans", kde jeho postavy oplývaly specifickým humorem. Málokdo ví, že Ritchson se aktivně věnuje charitě. Podporuje organizace pomáhající dětem s autismem a organizace bojující proti obchodu s lidmi. Ritchson je také vášnivý kuchař a na sociálních sítích často sdílí fotografie svých kulinářských výtvorů. Jeho specialitou jsou prý grilovaná masa a mexická kuchyně. Ačkoliv je Ritchson zaneprázdněný herec, vždy si najde čas na svou rodinu. Je ženatý a má tři syny, se kterými tráví každou volnou chvíli.

Oblíbenost u fanoušků

Alan Ritchson si získal srdce fanoušků po celém světě. Jeho charisma, fyzická zdatnost a herecký talent z něj udělaly miláčka publika. Jeho role Aquamana v seriálu Smallville mu přinesla první vlnu popularity, ale skutečný průlom nastal s rolí Jacka Reachera v seriálu Reacher. Fanoušci si zamilovali jeho drsný vzhled, bojové dovednosti a věrné ztvárnění ikonické postavy. Ritchson si buduje silnou fanouškovskou základnu i díky své aktivitě na sociálních sítích, kde se prezentuje jako sympatický a vtipný člověk. Jeho popularita neustále roste a není pochyb o tom, že Alan Ritchson má před sebou slibnou budoucnost.