Bill Skarsgård: Filmy a seriály, které musíte vidět

Bill Skarsgård Filmy A Pořady

Počátky kariéry

Bill Skarsgård, syn slavného Stellana Skarsgårda, se před kamerou poprvé objevil už v útlém věku. Jeho první role přišla v roce 1999 ve švédském thrilleru "Järngänget", kde si zahrál po boku svého staršího bratra Alexandra. V té době mu bylo pouhých devět let. I když šlo o menší roli, zkušenost z natáčení v něm zanechala hluboký dojem a upevnila jeho touhu stát se hercem.

V následujících letech se Bill objevil v několika švédských filmech a televizních seriálech, jako například "Laura Trent" (2007) nebo "Arn – Království na konci cesty" (2008). Tyto role mu pomohly zdokonalit jeho herecké dovednosti a získat cenné zkušenosti v oboru. Zlom v jeho kariéře nastal v roce 2010 s rolí Simona v dramatickém seriálu "Modrý kámen". Jeho výkon sklidil pozitivní kritiku a vynesl mu nominaci na švédskou televizní cenu Kristallen.

Průlom s Pennywisem

Bill Skarsgård, švédský herec s ledovým pohledem, se nesmazatelně zapsal do srdcí (a nočních můr) diváků po celém světě rolí děsivého klauna Pennywise v remaku hororové klasiky "To" z roku 2017 a jejím pokračování "To Kapitola 2" z roku 2019. Jeho ztvárnění ikonického zlého klauna, stvořeného spisovatelem Stephenem Kingem, bylo kriticky oslavováno a vyneslo mu uznání pro jeho herecký talent a schopnost ztělesnit čisté zlo. Skarsgård dokázal vdechnout Pennywiseovi děsivou a zároveň znepokojivě zábavnou auru, čímž se mu podařilo překonat i legendární výkon Tima Curryho z původní televizní adaptace z roku 1990. Úspěch filmů "To" katapultoval Skarsgårda do první ligy hollywoodských herců a otevřel mu dveře k dalším zajímavým rolím.

Temné role a thrillery

Bill Skarsgård, syn slavného Stellana Skarsgårda, se už dávno vymanil z otcova stínu a vybudoval si vlastní, neméně působivou kariéru.

Filmy a pořady s Billem Skarsgårdem

Název Rok vydání Žánr Role
To (It) 2017 Horor Pennywise / Tančící klaun
To Kapitola 2 (It Chapter Two) 2019 Horor Pennywise / Tančící klaun
Castle Rock 2018-2019 Horor, Drama The Kid / Henry Deaver

Ačkoliv má na kontě role v různých žánrech, zdá se, že temnější role a thrillery mu obzvlášť sedí. Jeho talent pro ztvárnění znepokojivých a charismatických postav mu vynesl uznání kritiky i fanoušků.

bill skarsgård filmy a pořady

Jednou z jeho nejznámějších rolí je bezesporu děsivý klaun Pennywise ve filmové adaptaci hororového románu Stephena Kinga "To".

Komedie a romantika

Bill Skarsgård si zatím ve své kariéře příliš komediálních rolí nevyzkoušel, ale jeho talent pro černý humor a absurditu je patrný v některých jeho projektech. Například ve filmu “Deadpool 2” ztvárnil Zeitgeista, člena X-Force s netradičními schopnostmi, a vnesl do role specifický humor. Jeho role v seriálu “Castle Rock” od Stephena Kinga také obsahuje prvky temné komedie, ačkoliv se jedná primárně o hororový žánr.

Romantické role prozatím nejsou v jeho filmografii příliš zastoupeny. Jeho postavy se často pohybují na hraně morálky a prožívají komplikované vztahy. Přesto dokázal i v rámci temnějších žánrů ztvárnit postavy s emocionální hloubkou, jako například v dramatu “The Devil All the Time”, kde hraje traumatizovaného veterána z druhé světové války.

Vzhledem k jeho hereckému rozsahu a ochotě experimentovat s různými žánry by nebylo překvapením, kdyby se Bill Skarsgård v budoucnu objevil ve více komediálních či romantických rolích. Jeho charisma a talent by mu dozajista umožnily zaujmout i v těchto žánrech a oslovit tak širší publikum.

Nadcházející projekty

Bill Skarsgård je v současnosti jedním z nejvytíženějších herců v Hollywoodu. Pojďme se podívat, na co se můžeme od Billa v blízké budoucnosti těšit.

Fanoušci hororů se můžou těšit na pokračování filmu Barbarian, kde si Bill zopakuje svoji roli Keitha Toshe. Datum premiéry zatím nebylo stanoveno.

Dále se Bill objeví po boku Anne Hathaway v chystaném thrilleru Eileen. Film je adaptací stejnojmenného románu a bude mít premiéru na filmovém festivalu Sundance v lednu 2023.

Kromě těchto projektů má Bill rozjednaných několik dalších filmů, o kterých zatím nejsou žádné bližší informace. Jisté je, že se v následujících letech od Billa Skarsgårda dočkáme spousty skvělých filmových zážitků.

Rodinný odkaz

Bill Skarsgård se narodil do rodiny, která doslova dýchá filmem. Jeho otec, Stellan Skarsgård, je mezinárodně uznávaný herec, známý filmy jako "Dobrý Will Hunting", "Piráti z Karibiku" nebo "Thor". Stellan vštípil lásku k herectví i svým dětem, z nichž se hned několik vydalo v jeho šlépějích. Billův bratr Alexander Skarsgård je známý rolí v seriálu "Pravá krev" a filmu "Tarzan", Gustaf Skarsgård si zahrál ve "Vikingy" a Valter Skarsgård se objevil ve filmu "To". Bill tak vyrůstal obklopen filmovým prostředím a měl možnost sledovat práci svého otce i bratrů zblízka. Není proto divu, že se i on rozhodl pro hereckou kariéru. Jeho talent a charisma, zděděné po otci, z něj dělají jednoho z nejzajímavějších mladých herců současnosti.

Všestrannost talentu

Bill Skarsgård není jen další hezká tvář ve světě filmu. Jeho herecký rozsah je pozoruhodný a dokazuje to široká škála rolí, které ztvárnil. Od děsivých postav, jako je Pennywise v remaku hororu "To", po charismatické a komplexní postavy, jako je Roman Godfrey v seriálu "Hemlock Grove", Skarsgård se nebojí riskovat a ponořit se do temných a náročných rolí.

Jeho talent se ale neomezuje jen na hororový žánr. V historickém dramatu "The Aftermath" z roku 2019 prokázal svou všestrannost po boku Keiry Knightley, kde ztvárnil německého architekta potýkajícího se s následky války. Stejně tak v akčním thrilleru "Atomic Blonde" z roku 2017 dokázal, že si poradí i s fyzicky náročnými rolemi.

Jeho ochota experimentovat s různými žánry a postavami z něj dělá jednoho z nejzajímavějších a nejnepředvídatelnějších herců své generace. Ať už hraje klauna, vraha nebo romantického hrdinu, Bill Skarsgård vždy vnese do svých rolí hloubku, charisma a nezapomenutelnou energii.

Bill Skarsgård je jako chameleon, dokáže se proměnit v jakoukoli postavu, od děsivého klauna Pennywise po charismatického podnikatele. Jeho filmografie je důkazem jeho neuvěřitelného talentu a všestrannosti.

Eliška Nováková

Skarsgård: Budoucnost hvězdy

Bill Skarsgård si za poslední dekádu vybudoval impozantní kariéru. Jeho role klauna Pennywise v remacích "To" od Stephena Kinga mu přinesla celosvětové uznání a zařadila ho mezi přední hororové herce současnosti. Skarsgård se ale neomezuje jen na jeden žánr. Jeho filmografie zahrnuje širokou škálu rolí, od dramatických postav ve filmech jako "The Devil All the Time" a "Atomic Blonde" až po komediální role v seriálech jako "Castle Rock" a "Hemlock Grove".

Skarsgårdova budoucnost je plná slibných projektů. Fanoušci se můžou těšit na jeho výkon v připravovaném thrilleru "John Wick: Chapter 4", kde si zahraje po boku Keanu Reevese. Dále se objeví v historickém dramatu "The Northman" od režiséra Roberta Eggersa, kde ztvární vikingského prince Amletha. Skarsgårdova ochota pouštět se do různorodých a náročných rolí z něj činí jednoho z nejzajímavějších a nejuniverzálnějších herců své generace. Jeho talent a charisma mu nepochybně zajistí hvězdnou budoucnost v Hollywoodu.

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: herci

Autor: Karel Čapek

Tagy: bill skarsgård filmy a pořady | filmy a pořady s billem skarsgårdem