Erin Moriarty: Filmy a seriály, které musíte vidět

Erin Moriarty Filmy A Pořady

Počátky Erin Moriarty

Erin Moriarty se narodila 24. června 1994 v New Yorku. Její vášeň pro herectví se projevila už v útlém věku. V šestnácti letech debutovala v seriálu „One Life to Live“ (2006). Tato role odstartovala její hereckou kariéru a otevřela dveře k dalším příležitostem.

Zlomovým momentem v její kariéře se stal seriál „True Detective“ (2014), kde si zahrála roli Audrey Hart, problematické dcery Woodyho Harrelsona. Její výkon sklidil pozitivní ohlasy kritiky a vynesl jí uznání v Hollywoodu.

Erin Moriarty se stala známou díky svému talentu pro ztvárnění komplexních a emocionálně vypjatých postav. Mezi její další významné role patří Natalie Wallraff ve filmu „Captain Fantastic“ (2016), Claire McMenamin v seriálu „Jessica Jones“ (2018) a Annie January / Starlight v seriálu „The Boys“ (2019-současnost).

Erin Moriarty je považována za jednu z nejtalentovanějších hereček své generace. Její schopnost vcítit se do svých postav a autenticky ztvárnit jejich emoce z ní dělá výjimečnou umělkyni.

Průlom: Hrdinové

Erin Moriarty si za svou kariéru zahrála v mnoha filmech a seriálech, ale opravdový průlom a uznání kritiky jí přinesly role silných a komplexních ženských postav. Jednou z nich je bezesporu Starlight v seriálu The Boys. Její Annie January, alias Starlight, je mladá superhrdinka, která se ocitá v cynickém a zkorumpovaném světě, kde jsou superhrdinové spíše celebrity nežli zachránci. Annie se ale odmítá poddat tlaku a snaží se udržet si svou morálku a ideály, i když to znamená jít proti proudu.

Další významnou rolí Erin Moriarty je bezpochyby Sydney Novak v seriálu Nejste v pohodě. Sydney je teenagerka, která se potýká s nástrahami dospívání a zároveň objevuje své telekinetické schopnosti. Seriál se zabývá tématy jako sexualita, duševní zdraví a rodinné vztahy a Erin Moriarty v něm podává syrový a autentický výkon.

Tyto role, ačkoliv se odehrávají v odlišných světech, spojuje fakt, že Erin Moriarty v nich ztvárňuje hrdinky, které se nebojí postavit výzvám a bojovat za to, co je správné. Její postavy jsou zranitelné, ale zároveň silné a inspirativní a dokazují, že i zdánlivě obyčejné dívky můžou být hrdinkami.

Temná stránka v Jessica Jones

Erin Moriarty si v hereckém světě buduje působivou kariéru, ale její role v seriálu "Jessica Jones" od Marvelu je obzvlášť znepokojivá. Ztvárňuje Hope Shlottman, mladou ženu, která se stane obětí Kilgraveova psychického mučení. Kilgrave, kterého hraje David Tennant, má schopnost ovládat mysl lidí a nutí Hope spáchat nepředstavitelné činy, včetně vraždy jejích vlastních rodičů.

Moriarty podává v roli Hope srdcervoucí výkon. Dokonale vystihuje trauma a zoufalství postavy uvězněné v kleci vlastního těla, neschopné vzdorovat Kilgraveovým příkazům. Její ztvárnění Hope je syrové, autentické a zanechává v divácích hluboký emocionální dopad.

Tato temná role v "Jessica Jones" dokazuje Moriartyové herecký rozsah a ochotu ponořit se do psychicky náročných rolí. Její výkon je důkazem talentu této mladé herečky a dává tušit, že ji v budoucnu čeká ještě mnoho silných a nezapomenutelných rolí.

Nezávislá scéna a Captain Fantastic

Erin Moriarty si zatím buduje jméno v Hollywoodu, a přestože se objevila v několika mainstreamových projektech, její kariéru charakterizuje spíše sklon k nezávislé tvorbě. Příkladem je film Captain Fantastic z roku 2016, kde si zahrála po boku Vigga Mortensena. Film vypráví o svérázné rodině žijící mimo civilizaci a Erin zde ztvárnila roli nejstarší dcery, která se po letech odloučení snaží znovu sblížit se svým otcem.

Captain Fantastic, oceněný na festivalu v Cannes, poukázal na Erinin talent pro ztvárnění komplexních a emocionálně vypjatých postav. Její výkon byl diváky i kritiky přijat velmi pozitivně a potvrdil, že Erin Moriarty je herečkou, která se nebojí výzev a jež má potenciál uspět i v náročnějších rolích.

Erin Moriarty si v posledních letech vybudovala působivou kariéru v Hollywoodu, a to především díky rolím v oceňovaných seriálech jako "Temný případ" a "Chlapci". Její talent a charisma z ní udělaly vycházející hvězdu a fanoušci s napětím očekávají její další kroky.

Méně známý je ale fakt, že Erin se objevila i po boku Mela Gibsona v akčním thrilleru "Blood Father" z roku 2016. Film sleduje příběh drsného bývalého trestance, který se snaží ochránit svou odcizenou dceru (Moriarty) před drogovým gangem, který ji chce zabít. I když "Blood Father" nepatří mezi nejznámější filmy Erin Moriarty, nabízí zajímavý pohled na její herecký rozsah. V roli dospívající dívky na útěku před nebezpečím předvádí syrovou a autentickou kreaci, která dokazuje, že si dokáže poradit i s náročnými dramatickými rolemi.

Pro fanoušky Erin Moriarty, kteří ji znají především z jejích televizních rolí, je "Blood Father" skvělou příležitostí, jak ji vidět v jiném světle. Film nabízí napínavou akci, solidní dávku napětí a silné herecké výkony, a to nejen ze strany Mela Gibsona, ale i mladé Erin Moriarty.

Spolupráce s hvězdami v Driven

Erin Moriarty si za svou kariéru stihla zahrát s mnoha známými tvářemi. V seriálu "Jessica Jones" od Netflixu se objevila po boku Krysten Ritter a Mikea Coltera. Zde ztvárnila drogově závislou Hope Shlottman, čímž ukázala svůj talent pro dramatické role. Fanoušci komiksů si ji můžou pamatovat i z filmu "Captain Fantastic", kde si zahrála po boku Vigga Mortensena.

V roce 2019 se objevila ve filmu "Driven" s Lee Pace a Jasonem Sudeikisem. Film vypráví příběh o Johnu DeLorean, tvůrci ikonického auta DeLorean DMC-12, a jeho spolupráci s bývalým informátorem FBI. Moriarty zde ztvárnila DeLoreannovu manželku. Práce na tomto filmu pro ni musela být jistě zajímavou zkušeností, jelikož se setkala s herci s tak odlišnými hereckými zázemími.

Její filmografie svědčí o tom, že se Erin Moriarty nebojí výzev a ráda se pouští do různorodých projektů. Díky tomu má možnost spolupracovat s talentovanými lidmi z filmového průmyslu a dále rozvíjet svůj herecký talent.

Drsná realita v Monster Party

Erin Moriarty si v posledních letech buduje působivou filmografii, ale zdá se, že ji přitahují role v temných a syrových světech. Ať už jde o temnou satiru superhrdinského světa v seriálu "The Boys" nebo o psychologické drama "Jessica Jones", Moriarty se nebojí ponořit do drsných realit svých postav. A "Monster Party" není výjimkou.

V tomto hororu z roku 2018 se Moriarty představuje jako Iris, mladá žena, která se ocitá v pasti smrtící hry bohatých psychopatů. Film je plný násilí, napětí a znepokojivých zvratů, které prověří morálku všech zúčastněných. Moriarty v roli Iris podává silný výkon, který dokonale vystihuje bezmoc a hrůzu mladé ženy uvězněné v noční můře.

"Monster Party" je drsný a nekompromisní film, který není pro slabé povahy. Pro fanoušky Erin Moriarty je to ale další důkaz jejího talentu a ochoty pouštět se do náročných a komplexních rolí.

Akční hrdinka: The Boys

Erin Moriarty, známá pro svou roli Annie January alias Starlight v seriálu The Boys od Amazonu, se stala ikonou akční hrdinky nové generace. Její postava, zdánlivě naivní dívka s nadpřirozenými schopnostmi, se v drsném a cynickém světě superhrdinů The Boys snaží udržet si svou morálku a ideály.

Starlight není jen tak ledajaká akční hrdinka. Její síla pramení z kombinace nadlidských schopností a neochvějné víry ve spravedlnost. Erin Moriarty do role vdechla zranitelnost a lidskost, díky čemuž je Starlight pro diváky uvěřitelná a sympatická i přes své superschopnosti.

The Boys se odklání od klišé klasických superhrdinských příběhů a nabízí temnější a realističtější pohled na svět, kde moc korumpuje a hrdinové nejsou vždycky tím, čím se zdají být. V tomto prostředí se Starlight stává symbolem naděje a ukazuje, že i v cynickém světě se dá bojovat za dobro.

Erin Moriarty se díky roli Starlight zařadila mezi přední mladé herečky a dokázala, že si dokáže poradit i s náročnými akčními scénami. Její výkon v The Boys je důkazem, že i v žánru superhrdinských filmů a seriálů je prostor pro komplexní a inspirativní ženské postavy.

Starlight: Role, která ji proslavila

Erin Moriarty si získala srdce diváků po celém světě rolí Annie January alias Starlight v oblíbeném seriálu The Boys od Amazon Prime Video. Tato adaptace komiksu od Gartha Ennise a Daricka Robertsona představuje temnější a cynický pohled na svět superhrdinů, kde jsou celebrity s nadlidskými schopnostmi spíše zkorumpované než hrdinské.

Starlight, mladá a idealistická superhrdinka s mocí manipulace s energií, se stává součástí tohoto světa, když se připojí k Sedmičce, nejmocnějšímu a nejpopulárnějšímu superhrdinskému týmu na světě. Její naivita a optimismus jsou brzy konfrontovány s krutou realitou, která se skrývá za nablýskanou fasádou Sedmičky.

Erin Moriarty bravurně ztvárňuje vývoj Starlight od naivní dívky k silné a nezávislé ženě, která se nebojí postavit se za to, co je správné, i když to znamená jít proti proudu. Její postava je v kontrastu s cynismem a brutalitou zbytku The Boys a dodává seriálu potřebnou dávku lidskosti a naděje.

Role Starlight katapultovala Erin Moriarty mezi hvězdy a otevřela jí dveře k dalším zajímavým projektům. Její výkon v The Boys byl oceněn jak diváky, tak kritiky a upevnil její pozici jedné z nejtalentovanějších mladých hereček současnosti.

Nadcházející projekty Erin Moriarty

Erin Moriarty si rychle získala reputaci v Hollywoodu díky svému působivému hereckému talentu a všestrannosti. Fanoušci s napětím očekávají její nadcházející projekty, které slibují další ukázky jejího umění.

Momentálně není o žádném potvrzeném projektu s Erin Moriarty mnoho informací. Herečka si pečlivě vybírá své role a soustředí se na kvalitu nad kvantitou. Její oddanost svému řemeslu je evidentní v každém jejím výkonu, a proto se fanoušci mohou těšit na další strhující a nezapomenutelné postavy, které ztvární.

Mezitím si můžeme připomenout její dosavadní tvorbu, která zahrnuje filmy jako "Kapitán Fantastický" a "Blood Father" a seriály "Jessica Jones" a "The Boys". Její role Annie January / Starlight v seriálu "The Boys" jí přinesla mezinárodní uznání a stala se jednou z jejích nejpopulárnějších postav.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: herci

Autor: Lucie Kliková

Tagy: erin moriarty filmy a pořady | filmy a pořady s erin moriarty