Gedeon Burkhard: Filmy a seriály, které musíte vidět

Gedeon Burkhard Filmy A Pořady

Počátky kariéry

Gedeon Burkhard, německý herec s charismatickým vzhledem a pronikavým pohledem, si získal srdce diváků po celém světě. Jeho cesta k herectví se začala psát už v útlém věku. Narodil se v Mnichově do rodiny s bohatou hereckou tradicí. Jeho otec Wolfgang Burkhard byl uznávaným divadelním hercem a matka Elisabeth von Molo pocházela z rodiny spisovatelů. Vyrůstal obklopen uměním a divadlem, což ho silně ovlivnilo.

Už jako osmiletý chlapec se poprvé objevil před kamerou v televizním filmu. Následovaly další role v německých televizních produkcích, kde sbíral cenné zkušenosti. Navštěvoval elitní internátní školu v Anglii, kde se dále rozvíjel v herectví a jazycích. Po návratu do Německa se naplno vrhnul na hereckou dráhu.

Průlomová role v Komisaři Rexovi

Pro Gedeona Burkharda znamenal rok 1999 zlom v kariéře. Tehdy se objevil po boku legendárního komisaře Rexe v rakouském kriminálním seriálu. Jeho role detektiva Alexandra Brandtnera, charismatického a odvážného parťáka policejního psa, mu přinesla mezinárodní slávu a otevřela dveře do světa filmu. Burkhard si získal srdce diváků svým šarmem a hereckým talentem. Jeho postava se stala nedílnou součástí seriálu a fanoušci si ho v této roli doslova zamilovali. Účinkování v Komisaři Rexovi trvalo celkem 4 roky a během té doby se Burkhard objevil ve více než 90 epizodách. Seriál se stal hitem nejen v Rakousku, ale i v mnoha dalších zemích, včetně České republiky. Díky roli v Komisaři Rexovi se Gedeon Burkhard stal jedním z nejpopulárnějších německojazyčných herců a jeho popularita mu otevřela dveře k dalším zajímavým filmovým a televizním projektům.

Mezinárodní úspěch

Gedeon Burkhard si svými rolemi získal srdce diváků nejen v Německu, ale i za jeho hranicemi. Jeho účast v mezinárodních produkcích, jako byl například film „Komisař Rex“, mu zajistila popularitu v mnoha evropských zemích. Seriál, ve kterém ztvárnil charismatického komisaře Richarda Mosera, se stal hitem a otevřel Burkhardovi dveře k dalším zajímavým projektům. Jeho tvář se stala známou i v zámoří, a to díky filmům jako „Inglourious Basterds“ Quentina Tarantina. Účast v takovýchto významných snímcích jen potvrzuje jeho herecký talent a schopnost zaujmout i na mezinárodní scéně. Jeho filmografie tak zahrnuje jak německé, tak i mezinárodní tituly, což z něj činí jednoho z nejúspěšnějších německých herců současnosti.

Odchod z Komisaře Rexe

Gedeon Burkhard si získal srdce diváků jako charismatický komisař Alex Brandt v oblíbeném rakouském seriálu Komisař Rex. Jeho působení v seriálu, od roku 2008 do roku 2012, znamenalo pro německého herce vrchol popularity. Burkhardovo charisma a chemie s jeho chlupatým parťákem, psem Rexem, si podmanily diváky po celém světě.

Po odvysílání 49 epizod se ale Burhkard rozhodl pro odchod ze seriálu. Důvodem byla touha po nových hereckých výzvách a projektech. Jeho odchod z Komisaře Rexe byl pro fanoušky velkým zklamáním, ale zároveň znamenal začátek nové kapitoly v jeho kariéře. Od té doby se objevil v řadě dalších televizních filmů a seriálů, jako například Kokowall, Der Kriminalist, nebo Inga Lindström.

Nové výzvy a projekty

Gedeon Burkhard, známý především díky roli komisaře Derrika Höfera v německém kriminálním seriálu Místo činu, je herec s širokým záběrem. Po ukončení natáčení Místa činu se objevily spekulace o jeho dalších projektech. Fanoušci s napětím očekávají, zda se vrátí k rolím v kriminálních dramatech, nebo se vrhne do jiných žánrů.

Možností je nespočet. Burkhard by mohl využít svou popularitu v Německu a zúčastnit se některého z historických filmů či seriálů, které jsou v tamní produkci velmi oblíbené. Jeho charisma a herecký talent by se ale jistě uplatnily i v komediálním žánru.

Vzhledem k rostoucí popularitě streamovacích služeb není vyloučeno, že Burkhard přijme nabídku na natáčení mezinárodního seriálu. Jeho znalost angličtiny a italštiny mu otevírá dveře i do produkcí v těchto jazycích. Ať už se rozhodne jakkoli, jedno je jisté: Gedeon Burkhard je talentovaný herec, který má před sebou ještě mnoho zajímavých rolí.

Filmografie - výběr

Komisař Rex (1999–2001, seriál) – role: Alexander Brandtner

Der Clown (1998–2001, seriál) – role: T-Rex

Superfire – Láska v plamenech (2002, TV film) – role: Chris Candido

Zrůdná posedlost (2004, TV film) – role: Michael Berger

Strom – Nový začátek (2006, TV film) – role: Moritz Hoffmann

Kobra 11 (2008–současnost, seriál) – role: Semir Gerkhan

Hon na ponorku (2012, TV film) – role: Tom Jaeger

Vlkodlak (2013, TV film) – role: Marc

Letní románek (2015, TV film) – role: Dennis

Osudová bouře (2017, TV film) – role: Ben

Divoký vítr (2018, TV film) – role: Nico Berger

Gedeon Burkhard si za svou kariéru zahrál v mnoha dalších filmech a seriálech, ale výše uvedené patří mezi jeho nejznámější role. Získal si srdce diváků po celém světě, a to především díky své charismatické a akční herecké poloze.

Televizní tvorba

Gedeon Burkhard se proslavil nejen na filmovém plátně, ale i na televizní obrazovce. Jeho charisma a herecký talent mu otevřely dveře do světa seriálů, a to jak v Německu, tak i v mezinárodních produkcích.

Jedním z jeho nejznámějších televizních počinů je bezesporu role komisaře Franka Schopfa v kriminálním seriálu Místo činu. Burkhard se v této roli objevoval v letech 1996 až 2013 a stal se tak neodmyslitelnou součástí jednoho z nejdéle vysílaných německých seriálů. Jeho ztvárnění drsného, ale spravedlivého komisaře mu přineslo uznání kritiků i oblibu diváků.

Kromě Místa činu se Burkhard objevil i v dalších seriálech, jako například Kobra 11, SOKO Leipzig, nebo Poslední stopa. V těchto seriálech ztvárňoval epizodní role, které mu umožnily ukázat šíři svého hereckého rejstříku.

V posledních letech se Gedeon Burkhard objevuje v televizních projektech spíše sporadicky, soustředí se spíše na filmové role a divadelní tvorbu. Jeho televizní tvorba však zůstává důležitou součástí jeho kariéry a svědčí o jeho všestrannosti a talentu.

Divadlo a dabing

Gedeon Burkhard je německý herec, který se narodil v Mnichově. Proslavil se rolí komisaře Derrika Höfera v německém kriminálním seriálu Místo činu. V Česku si získal popularitu také díky dabingu. Jeho charakteristický hlas propůjčil postavám v mnoha filmech a seriálech. Mezi nejznámější patří bezesporu postava agenta Damiena Bodieho v akčním filmu XXX, kde Burkhard daboval Vina Diesela. Jeho hlas můžeme slyšet také v dobrodružném filmu Dobrodružství Posledního jednorožce, kde namluvil kapitána Barracuda, nebo v romantické komedii Láska nebeská, kde propůjčil hlas Liamu Neesonovi. Gedeon Burkhard se dabingu věnuje dodnes a jeho hlas je pro české diváky nezaměnitelný.

Ocenění a nominace

Gedeon Burkhard je charismatický německý herec, který si získal srdce diváků po celém světě. Přestože se může pochlubit bohatou filmografií a účastí v řadě televizních projektů, oficiální ocenění a nominace na prestižní ceny nejsou v tuto chvíli k dispozici. Jeho talent a charisma mu však vynesly uznání fanoušků a pevnou pozici v showbyznysu. Jeho role komisaře Lea Hölzera v seriálu Místo činu mu přinesla mezinárodní slávu a otevřela dveře k dalším zajímavým projektům. I když zatím nebyl oceněn cenami kritiků, jeho práce rezonuje s publikem, což je pro herce tou největší odměnou.

Současné aktivity

Gedeon Burkhard, známý svou rolí komisaře Rexova parťáka v seriálu Komisař Rex, je stále aktivní ve světě filmu a televize. V posledních letech se objevil v různých německých i mezinárodních produkcích. Mezi jeho nedávné projekty patří například německý thriller Betonrausch, kde si zahrál po boku Davida Krossa a Fredericka Laua. Film byl uveden na Netflixu a získal si pozornost diváků i kritiků.

Kromě filmových rolí se Burkhard věnuje i dabingu a nadále se objevuje v televizních seriálech. Jeho fanoušci ho mohou vidět v různých kriminálních seriálech, které jsou jeho doménou. I když se jeho role v posledních letech liší od role, která ho proslavila, Burkhard stále dokazuje, že je talentovaným a všestranným hercem.

Zajímavosti ze života

Gedeon Burkhard, německý herec s charismatickým vzhledem, je známý především díky roli komisaře Lestrada ve filmu Sherlock Holmes: Hra stínů. Málokdo ale ví, že jeho cesta k herectví začala už v dětství. Narodil se do umělecké rodiny, jeho otec byl herec a matka baletka. První filmové zkušenosti sbíral už v jedenácti letech.

Ačkoliv je Burkhard spojován především s filmem, objevil se i v několika televizních seriálech. Za zmínku stojí například německý kriminální seriál Místo činu, kde ztvárnil hlavní roli komisaře Fabiana Riska.

V soukromém životě je Burkhard vášnivým fotografem a milovníkem motorek. Rád tráví čas se svou dcerou a věnuje se charitativní činnosti.

Gedeon Burkhard dnes

Gedeon Burkhard, to jméno si spojume s charismatickým komisařem Rexem z německého seriálu Komisař Rex. Jeho role detektiva Alexandra Brandtnera mu přinesla mezinárodní slávu a zástupy fanynek. Ale co dělá Gedeon Burkhard dnes, skoro 20 let od konce své role v populárním seriálu?

Burkhard se i nadále aktivně věnuje herectví. Objevil se v řadě německých i mezinárodních filmových a televizních produkcí. Mezi jeho známější filmy patří např. „Inglourious Basterds“ Quentina Tarantina, kde si zahrál nacistického vojáka. Vidět jsme ho mohli i v akčním thrilleru „The Transporter“ s Jasonem Stathamem.

Nezapomíná ani na televizi. Zahrál si v německých seriálech jako „Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei“ nebo „Der letzte Bulle“. V roce 2019 se objevil v italském seriálu „I Medici“.

Gedeon Burkhard je důkazem, že i po velkém seriálovém úspěchu se dá dále rozvíjet herecká kariéra a to nejen v Německu, ale i v mezinárodním měřítku. Jeho filmografie je toho jasným důkazem.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: herci

Autor: Lucie Kliková

Tagy: gedeon burkhard filmy a pořady | filmy a pořady s gedeonem burkhardem