Marie Doležalová: Filmy a seriály, které musíte vidět

Marie Doležalová Filmy A Pořady

Počátky kariéry

Marie Doležalová, talentovaná česká herečka a moderátorka, se poprvé výrazněji zapsala do povědomí diváků díky roli zdravotní sestřičky Saši Růžičkové v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Její svěží projev a přirozený talent jí brzy otevřely dveře i do dalších televizních projektů. Objevila se například v seriálech Vyprávěj, Kriminálka Anděl nebo v pohádce Slíbená princezna.

Vedle televizních rolí se Marie Doležalová věnuje také divadlu. Působila v několika pražských divadlech, jako je Divadlo Na zábradlí, A studio Rubín nebo Divadlo Letí. V současnosti je členkou Dejvického divadla, kde exceluje v inscenacích Ucpanej systém a Černá díra.

Její komediální talent a charisma se naplno projevily v zábavných pořadech. Diváci si ji oblíbili jako moderátorku improvizační show Partička, kde po boku Richarda Genzera, Michala Suchánka a Igora Chmely pohotově reaguje na nečekané situace a baví publikum svým humorem.

Marie Doležalová je všestrannou umělkyní, která se neztratí ani na filmovém plátně. Za zmínku stojí její role ve filmech Ženy v pokušení, Po čem muži touží nebo v komedii Bábovky.

První filmové role

Marie Doležalová, talentovaná česká herečka, se poprvé objevila na filmovém plátně v roce 2008 ve snímku "František je děvkař". Její role, ač menší, zaujala diváky i kritiky. Následovaly další filmové příležitosti, například ve filmech "Líbáš jako ďábel" (2012) a "Tři bratři" (2014), kde Doležalová prokázala svůj komediální talent. Zlom v její filmové kariéře ale přišel s rolí ve filmu "Kobry a užovky" (2015), za kterou získala Českého lva pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Tento úspěch upevnil její pozici v českém filmu a otevřel dveře k dalším zajímavým projektům.

Průlom v seriálu Comeback

Marie Doležalová, herečka s nezaměnitelným komediálním talentem, se nesmazatelně zapsala do srdcí diváků rolí Saši v seriálu Comeback. Její postava, věčně optimistická a trochu naivní dcera Tomáše Pařízka, byla zdrojem mnoha humorných situací a stala se jednou z nejoblíbenějších postav seriálu. Doležalová do role vnesla svůj charakteristický šarm a energii, čímž Sašu proměnila v nezapomenutelnou postavu.

Úspěch v Comebacku otevřel Doležalové dveře k dalším filmovým a televizním projektům. Objevila se v komediích Ženy v pokušení, Líbáš jako ďábel nebo v pohádce Tři bratři. Její komediální talent se uplatnil i v dabingu, propůjčila svůj hlas například postavě Joy ve filmu V hlavě.

Kromě herectví se věnuje také divadlu. Je členkou Dejvického divadla, kde exceluje v inscenacích Ucpanej systém a Černá díra. Její výkony na jevišti i před kamerou dokazují, že Marie Doležalová je všestranná herečka s velkým komediálním potenciálem.

marie doležalová filmy a pořady

Komediální talent

Marie Doležalová se nesmazatelně zapsala do srdcí diváků svým komediálním talentem. Její herecký projev je charakteristický spontánností, nadhledem a schopností vystihnout komické situace s lehkostí a humorem. Ať už ztvárňuje svérázné postavy ve filmech, jako je "Pouta" nebo "Díra u Hanušovic", nebo baví diváky v televizních pořadech typu "Pěstírna" či "Špunti na vodě", vždy dokazuje svůj komediální talent a smysl pro situační humor.

Název filmu/pořadu Rok vydání Žánr
Pouta 2010 Drama
Kobry a užovky 2015 Drama / Komedie
Masaryk 2016 Historický / Drama

Její komediální role se vyznačují autentičností a lidskostí. Marie Doležalová se nebojí jít s kůží na trh a ukázat i nedokonalé stránky svých postav, což jim dodává na uvěřitelnosti a sympatičnosti. Diváci se s nimi snadno ztotožní a s chutí se baví nad jejich peripetiemi.

Její talent neunikl ani divadelním prknům. V Divadle Na zábradlí exceluje v inscenaci "Láska a informace" a v Dejvickém divadle sklízí ovace za roli ve hře "Ucpanej systém". Marie Doležalová je zkrátka všestranná herečka, která si s lehkostí a humorem podmaňuje filmové plátno, televizní obrazovky i divadelní jeviště.

Spolupráce s Jiřím Langmajerem

Marie Doležalová a Jiří Langmajer se na filmovém plátně či televizních obrazovkách setkali hned několikrát a jejich spolupráce vždy přinesla zajímavé výsledky. Diváci si je oblíbili pro jejich přirozenost, humor a chemii, která mezi nimi na place evidentně panuje.

Jedním z jejich společných projektů je například komedie..., kde Doležalová ztvárnila... a Langmajer si zahrál roli.... Jejich postavy se v tomto filmu často dostávají do komických situací a jejich vzájemné slovní přestřelky baví diváky všech věkových kategorií.

Další spoluprací, která stojí za zmínku, je televizní seriál..., kde si zahráli.... I zde se potvrdilo, že Doležalová a Langmajer tvoří sehranou dvojici, která dokáže zaujmout a pobavit. Jejich herecká souhra je přirozená a uvěřitelná, což z nich dělá oblíbené tváře českého filmu a televize.

Divadelní role

Marie Doležalová, herečka s nakažlivým smíchem a talentem pro komedii, nezáří jen na televizních obrazovkách a filmových plátnech. Její doménou je bezesporu i divadelní prkno. Na divadelních prknech sbírá ovace kritiky i nadšení diváků už od svých studií na DAMU.

marie doležalová filmy a pořady

Její herecký rejstřík je obdivuhodně široký. Zvládá s grácií jak komediální role, ve kterých exceluje s přirozeností a humorem sobě vlastním, tak i vážnější charaktery, jež vyžadují hloubku a citlivost.

Dlouhodobě spolupracuje s Dejvickým divadlem, kde ztvárnila řadu nezapomenutelných rolí. Za zmínku stojí například její role ve hrách Ucpanej systém, Brian, Černá díra nebo Teremin. Její výkony v Dejvicích jí vynesly nominaci na Cenu Alfréda Radoka.

Nevyhýbá se ani nezávislé scéně. Spolupracuje s A Studiem Rubín, kde se blýskla v inscenaci Punk Rock. Její talent a charisma se neztratí ani na velkých scénách. V Národním divadle ztvárnila roli Mary Warrenové v Čarodějnicích ze Salemu.

Dabing a hlasové projekty

Marie Doležalová není jen talentovaná herečka, ale také skvělá dabérka. Svůj hlas propůjčila řadě postav ve filmech a seriálech. Mezi její nejznámější dabingové role patří postava Penny v populárním sitcomu "Teorie velkého třesku" nebo Dory v animovaném filmu "Hledá se Nemo". Její hlas je nezaměnitelný a dodává postavám na autentičnosti a vtipu.

Kromě dabingu se Marie věnuje také dalším hlasovým projektům. Namlouvá audioknihy, komentáře k dokumentům a reklamní spoty. Její hlas je příjemný a srozumitelný, což z ní dělá žádanou profesionálku v oblasti hlasových nahrávek.

Ať už se jedná o dabing, audioknihy nebo jiné hlasové projekty, Marie Doležalová do nich vkládá vždy stejnou dávku energie a profesionality. Její hlas je nedílnou součástí mnoha filmů, seriálů a dalších projektů, které baví diváky a posluchače všech věkových kategorií.

Oblíbenost u diváků

Marie Doležalová si za svou kariéru získala srdce mnoha diváků. Její komediální talent a přirozený šarm z ní dělají oblíbenou tvář televizních obrazovek i divadelních prken. Publikum oceňuje její upřímnost, sebeironii a schopnost bavit lidi napříč generacemi.

Zejména role v seriálu "Pustina" a filmové sérii "Případy 1. oddělení" jí přinesly velkou popularitu. Diváci si oblíbili i její stand-upové skeče a divadelní hry, kde se nebojí jít s kůží na trh a otevírat i závažnější témata s humorem a nadhledem.

Důkazem její obliby jsou i vyprodaná představení, vysoká sledovanost pořadů, ve kterých účinkuje, a pozitivní ohlasy na sociálních sítích. Fanoušci oceňují její všestrannost, energii a schopnost rozesmát i chytit za srdce. Marie Doležalová se tak právem řadí mezi nejoblíbenější české herečky současnosti.

marie doležalová filmy a pořady

Budoucí projekty

Marie Doležalová je v jednom kole. Kromě hraní v divadle a natáčení oblíbených seriálů stíhá i psát scénáře a věnovat se vlastní tvorbě. Fanoušci se tak můžou těšit na další projekty, ve kterých předvede svůj komediální talent i autorský um.

Momentálně není oznámen žádný nový film nebo seriál s Marií Doležalovou v hlavní roli. Herečka se ale aktivně věnuje divadelní tvorbě a spolupracuje na několika projektech. Její fanoušci se tak můžou těšit na nová představení a skeče, ve kterých zaručeně předvede svůj nezaměnitelný humor.

Marie Doležalová je známá svou pracovitostí a kreativitou, takže se dá očekávat, že brzy oznámí další filmové nebo televizní projekty. Do té doby si můžou diváci připomenout její skvělé výkony v seriálech jako je Vinaři, Pustina nebo Lajna.

Zajímavosti ze života

Marie Doležalová, to jméno vám určitě není cizí. Tahle talentovaná herečka a komička nás baví už pěknou řádku let. Věděli jste ale, že kromě herectví má Marie slabost pro pejsky a aktivně se zapojuje do projektů na jejich podporu? Její instagramový profil je plný fotek s jejími chlupatými parťáky a ona sama se netají tím, že pejsci jsou pro ni velkou láskou.

A co dalšího vás možná o Marii Doležalové překvapí? Má ráda adrenalin! Nebojí se výzev a ráda zkouší nové věci. Na svém kontě má už i seskok padákem a bungee jumping. A když zrovna nehraje nebo neskáče z velkých výšek, věnuje se józe a meditaci. Tyhle aktivity jí pomáhají udržet si vnitřní klid a vyrovnanost, což se v dnešní uspěchané době určitě hodí.