Alex Pettyfer filmy: Od modela k herecké hvězdě?

Alex Pettyfer Filmy

Alex Pettyfer: Britský idol s charismatem

Alex Pettyfer si získal srdce diváků po celém světě svým charismatem a talentem. Jeho filmografie je plná různorodých rolí, které dokazují jeho herecký rozsah. Proslavil se rolí modela v romantické komedii „Škola života“ po boku Emmy Roberts a Alexise Bledel. Film se stal hitem a katapultoval Pettyfera do světa filmových hvězd. Následovaly další úspěšné snímky, jako například sci-fi „Já, legenda“ s Will Smith, kde ztvárnil klíčovou postavu mladého chlapce, který přežil smrtící virus. Jeho herecký talent zazářil i ve fantasy „Percy Jackson: Zloděz blesku“, kde si zahrál hlavní roli poloboha Percyho Jacksona. I když film nesplnil očekávání kritiků, Pettyfer si získal uznání za svůj výkon a charisma, které do role vnesl.

Průlomová role ve filmu Stormbreaker

Alex Pettyfer, britský herec s pronikavým pohledem, se poprvé výrazněji zapsal do povědomí diváků rolí Alexe Ridera ve špionážním thrilleru Stormbreaker z roku 2006. Film, adaptace stejnojmenné knihy Anthonyho Horowitze, představil Pettyfera jako teenagera, který je po smrti svého strýce vržen do světa špionáže. Alex Rider, ač zdánlivě obyčejný kluk, je nucen podstoupit náročný výcvik a čelit nebezpečným protivníkům.

Pettyferův výkon v roli Alexe Ridera byl přesvědčivý a charismatický. Dokázal věrohodně ztvárnit proměnu obyčejného teenagera v odhodlaného agenta. Jeho fyzická připravenost a charisma z něj udělaly ideálního představitele akčního hrdiny. Film Stormbreaker, i přes rozporuplné reakce kritiků, zaznamenal u diváků úspěch a katapultoval Alexe Pettyfera mezi mladé herecké hvězdy. Ačkoliv se plánované pokračování série filmů o Alexi Riderovi s Pettyferem v hlavní roli nikdy nerealizovalo, role mladého agenta mu otevřela dveře do světa filmu a umožnila mu dále rozvíjet svůj talent v dalších projektech.

Magický svět v Čarodějičině učenci

Alex Pettyfer, idol mnoha dívek, se v roce 2010 představil ve fantasy filmu Čarodějův učeň. Film, plný magie a napětí, nás zavedl do světa, kde se střetává dobro se zlem. Pettyfer si zahrál Davea Stutlera, zdánlivě obyčejného studenta fyziky, který se dozvídá o svém magickém osudu. Jeho učitelem a průvodcem se stává Balthazar Blake, mocný čaroděj, kterého si zahrál Nicolas Cage.

Svět filmu Čarodějův učeň je plný vizuálně ohromujících efektů a kouzelných bytostí. Od draků po magické artefakty, film nás vtáhne do světa fantazie a dobrodružství. Alex Pettyfer v roli Davea prochází proměnou z neohrabaného studenta v mocného mága, který se musí postavit zlu a zachránit svět. Jeho chemie s Nicolasem Cagem dodává filmu na dynamice a humoru. I když film nepatří mezi nejznámější díla Alexe Pettyfera, fanouškům fantasy žánru a jeho tvorby jistě poskytne příjemnou podívanou.

Romantický hrdina v Pošli to dál

Alex Pettyfer, známý pro své role v romantických filmech jako „Kouzelná chůva a Velký třesk“ a „Dary smrti“, se v „Pošli to dál“ neobjevuje. Jeho typická filmografie zahrnuje spíše akční a fantasy žánry, s filmy jako „Jsem číslo čtyři“ a „Ztracené město Z“. Přestože „Pošli to dál“ s tématem šíření dobra a naděje by se dalo považovat za romantické v širším slova smyslu, nejedná se o typický film s romantickým hrdinou, jak ho známe z Pettyferových filmů.

Akční thriller Svět bez hranic

Alex Pettyfer, britský fešák, kterého si pamatujeme z filmů jako „Kouzelná chůva a Velký třesk“ nebo „Já, legenda“, se tentokrát vrhá do světa akčních thrillerů. Jeho nejnovější počin, „Svět bez hranic“, slibuje adrenalinovou jízdu plnou napětí, zvratů a nečekaných odhalení. Pettyfer se v něm představí jako tajný agent, který se zaplete do nebezpečné hry mocných a vlivných lidí.

Fanoušci akčních filmů s Alexem Pettyferem se můžou těšit na dechberoucí scény, strhující automobilové honičky a napínavé souboje. „Svět bez hranic“ slibuje nekompromisní podívanou, která nenechá nikoho chladným. Pettyfer prokázal svůj talent v akčním žánru už ve filmu „Šestý smysl“, kde si zahrál po boku Timothyho Olyphanta. Jeho charisma a fyzická zdatnost z něj dělají ideálního kandidáta pro role akčních hrdinů.

Zda se „Svět bez hranic“ stane dalším diváckým hitem s Alexem Pettyferem, ukáže až čas. Premiéra filmu je naplánována na příští rok. Do té doby si můžeme zkrátit čekání reprízami jeho starších filmů, jako jsou například „Divoký Stomp“, „Zůstaň se mnou“ nebo „Ztracená srdce“.

Drsný svět v Bez kalhot

Alex Pettyfer se nebojí drsných rolí a drsných světů. Dokazuje to i ve filmu Bez kalhot, kde se noří do brutálního prostředí pouličních zápasů bez pravidel. Jeho postava, mladý a hladový bojovník, se pohybuje na hraně zákona a riskuje vše pro slávu a peníze. Film nabízí syrový a realistický pohled na tento nebezpečný svět, kde násilí a zrada jsou na denním pořádku. Pettyferova fyzická připravenost a charisma dodávají jeho postavě na uvěřitelnosti a intenzitě. Bez kalhot je adrenalinová jízda, která vás vtáhne do světa boje o přežití, kde platí jen ta nejtvrdší pravidla.

Spolupráce s hvězdami v Magic Mike

Alex Pettyfer, známý pro role v romantických filmech jako "Beastly" a "Endless Love", se vrhl do světa striptýzu ve filmu "Magic Mike". Pettyfer ztvárnil postavu Adama, mladíka, kterého do světa striptýzu uvede Mike (Channing Tatum). Film, inspirovaný skutečnými zážitky Channinga Tatuma, se stal hitem a zrodil pokračování "Magic Mike XXL". Pettyfer se v pokračování neobjevil, což vyvolalo spekulace o neshodách s Tatumem.

Ačkoliv "Magic Mike" nepatří mezi nejznámější filmy s Alexem Pettyferem, rozhodně se jedná o zajímavou kapitolu v jeho filmografii. Spolupráce s hvězdami jako Channing Tatum, Matthew McConaughey a Joe Manganiello mu jistě poskytla cenné zkušenosti. Fanoušci si Pettyfera užijí v rolích, které mu sedí nejlépe - v romantických dramatech a akčních filmech.

Temná stránka lásky ve filmu Věčně

Alex Pettyfer, idol mnoha dívek, se proslavil rolemi v romantických filmech, ale "Věčně" ukazuje i temnější stránku lásky. Jeho postava není typický romantický hrdina. Skrývá tajemství, která vrhají stín na jeho vztah s hlavní hrdinkou. Film tak zkoumá i obsesi, žárlivost a manipulativní chování, které může láska někdy vyvolat. Pettyferova role ve "Věčně" je odklonem od jeho předchozích rolí a ukazuje jeho herecký rozsah. Jeho charisma a talent dodávají hloubku i temnějším emocím postavy.

Alex Pettyfer, známý pro své role v romantických filmech jako "Kouzlo magnolie" a akčních thrillerech jako "Já, legenda", se vrací ke svým hereckým kořenům v novém filmu "The Last Witness". Zatímco fanoušci si ho spojují s charismatickými hrdiny a drsnými postavami, "The Last Witness" slibuje odhalit jinou stránku Pettyferova talentu. Film, zasazený do poválečného období, sleduje příběh mladého vojáka, který se potýká s traumatem a ztrátou. Pettyferova role vyžaduje syrovou zranitelnost a emocionální hloubku, což je odklon od jeho předchozích rolí a slibuje intenzivní a strhující výkon.

Budoucnost Alexe Pettyfera: Co chystá?

Alex Pettyfer si za léta v Hollywoodu vybudoval slušnou kariéru. Z dětské hvězdy se vypracoval na charismatického mladého herce, který si troufá i na náročné role. Fanoušci ho znají z filmů jako „Kouzelný Mike“, „Já, legenda“ nebo „Věc: Počátek“. Co chystá tahle herecká hvězda do budoucna?

I když se Alex Pettyfer v posledních letech objevoval na plátně spíše sporadicky, rozhodně se nechystá pověsit herectví na hřebík. Momentálně pracuje na několika projektech, které slibují zajímavou podívanou. Jedním z nich je například thriller „The Weekend Away“, kde si zahraje po boku Leighton Meester. Fanoušci se můžou těšit na napínavý příběh plný zvratů a tajemství.

Alex Pettyfer se ale neomezuje jen na herectví. V roce 2021 debutoval jako režisér a scenárista s filmem „Back Roads“, ve kterém si zahrál i hlavní roli. Film sklidil pozitivní kritiky a ukázal, že Alex má talent i za kamerou.

Zdá se tedy, že Alex Pettyfer má před sebou slibnou budoucnost. Ať už se objeví v roli drsného hrdiny nebo citlivého romantika, jedno je jisté – jeho charisma a talent zaručeně upoutají pozornost diváků.

Publikováno: 24. 06. 2024

Kategorie: herci

Autor: Lucie Kliková

Tagy: alex pettyfer filmy | filmy s alexem pettyferem